Trijumf Partizana protiv Viteza

Osmostruki uzastopni šampion države je ovom pobedom zabeležio drugi trijumf u sezoni u isto toliko mečeva, dok su „vitezovi“ posle startnog poraza od Tise Volana dva dana ranije, još jednom poraženi na gostovanju.

U timu Partizana „het-trik“ je postigao kapiten Marko Milovanović (uz dve asistencije), po dva gola postigli su Marko Brkušanin (2as) i Aleksa Luković, dok su se po jednom u strelce upisali Nenad Raković i Dragan Komazec. Strelci za “vitezove” bili su Boban Čuković i Marko Prokić.

Poput meča u Segedinu pre dva dana, Vitez je i protiv aktuelnog prvaka Srbije održavao priključak samo u prvom periodu. Partizan je već posle tri minuta igre poveo sa 1:0 preko Milovanovića i tim rezultatom otišlo se na prvi odmor, iako je za promenu rezultata do kraja bilo nekoliko odličnih prilika na obe strane.

U nastavku „crno-beli“ dolaze do svoje igre i već u uvodnih pet minuta postižu tri pogotka preko veoma raspoloženih bekova Brkušanina (dva gola i asistencija) i Lukovića za velikih 4:0. Vitez tek sredinom meča dolazi do daha kada Prokić poentira posle akcije Čukovića i Bojana Jankovića. Nalet gostiju je bio kratkotrajan s obzirom da je nepun minut kasnije Milovanović u „šorthend“ situaciji zatresao mrežu Aleksandra Fata koji je nešto ranije zamenio Dejva Marlina. U završnici drugog perioda viđen je još po jedan pogodak sa obe strane. Luković je bio strelac za Partizan, dok je Čuković smanjio na 6:2 pred drugi odmor.

Poslednji period počinje trećim pogotkom raspoloženog Milovanovića, da bi do kraja „crno-beli“ samo potvrdili ubedljiv trijumf, iskoristivši brojne kazne za goste izazvane pre svega umorom. Raković je sredinom poslednjeg perioda iskoristio jednu takvu situaciju, a četiri minuta pre kraja i Komazec za konačnih 9:2.