Prvenstvo Srbije: Tisa savladala Zvezdu u derbiju i ostala jedina neporažena ekipa u ligi

Derbi ovog hokejaškog vikenda potvrdio je taj epitet. Tisa Volan i Crvena zvezda odigralu su sjajan meč u subotu u Segedinu, pokazali veliku borbu i želju za pobedom koja bi im donela prvo mesto na tabeli. Mađarski tim je još jednom ove sezone iskoristio pomoć domaćeg leda i upisao i četvrti trijumf u sezoni u isto toliko mečeva, čime je ostao jedina eklipa koja još uvek ne zna za gorčinu poraza u sezoni 2015/16. Tisu je sa dva gola do trijumfa odveo sjajni Adam Fekti, prvi strelac šampionata koji je nekada nastupao u MOL ligi i time potvrdio da je nemerljivo pojačanje za tim iz Segedina u koji je stigao početkom sezone iz Ferencvaroša. Dvadesettrogodišnji Fekti je do sada postigao čak 13 golova u četiri meča za mađarski klub u šampionatu Srbije.

Tisa je do prednosti stigla u 12. minutu kada je Fekti prvi put matirao Arsenija Rankovića. To je bio rezultat sa kojim se otišlo na odmor, a u nastavku je Zvezda pokušavala da stigne do izjednačujućeg pogotka. Najefikasniji tim domaćeg prvenstva do ovog kola (34 postignuta gola na tri meča) uspeo je da postigne pogodak tek na sredini meča, tačnije u 32. minutu kada je akciju Andreja Cvika i Roberta Sabadoša u gol pretvorio slovački internacionalac Marijan Mikuš, za veliku radost i nadu gostiju da mogu do pobede na "vrućem gostovanju" u Segedinu. Do toga ipak nije došlo, jer je već na startu poslednjeg perioda Tisa iskoristila prednost igrača više i u "pauer pleju", ponovo preko Fektija, uspela da stigne do novog vođstva od 2:1, što se kasnije ispostavilo kao konačan rezultat jer golova do kraja nije bilo, uprkos nastojanja Zvezde da stigne doporavnanja, odnosno domaćeg tima da trećim pogotkom reši nedoumice oko pobednika.

Tisa Volan je sada prva na tabeli sa 12 bodova iz četiri susreta i jedini je neporažen tim, dok se Crvena zvezda posle prvog poraza u sezoni nalazi na drugoj poziciji sa tri boda manje. Priliku da se poravna na tabeli sa crveno-belima u nedelju će imati njihov "večiti rival" Partizan koji u beogradskom "Pioniru" dočekuje novosadski NS Stars. Meč se igra u ledenoj dvorani "Pionir, u nedelju od 17.30 časova.