Prvenstvo Srbije: Partizan preokrenuo protiv NS Starsa i izjednačio se na tabeli sa Zvezdom

Drugi meč proteklog vikenda u Prvenstvu Srbije u hokeju na ledu odigran je u nedelju u našoj najvećoj ledenoj dvorani. Posle subotnjeg derbija u Segedinu u kojem se odlučivalo o lideru šampionata u kojem je Tisa Volan tesno pobedila Crvenu zvezdu i ostala jedini neporaženi tim u ligi, vrlo zanimljiv duel odigran je dan kasnije u "Pioniru". Aktuelni šampion Partizan ugostio je NS Stars i dobro se namučio kako bi stigao do treće pobede u sezoni. Novosadski klub imao je prednost posle 20 minuta igre, pokazao vrlo ozbiljan otpor, ali su ga brojne kazne u nastavku meča odvele u poraz, kada su crno-beli zaigrali znatno angažovanije i iskoristili veliku nadmoć u udarcima na gol (47:21).

Iz meča u meč novosadski NS Stars pokazuje sve bolje partije. Gosti su pružili vrlo dobru igru u prvoj trećini koju su 11 sekundi pre prvog petnaestominutnog odmora krunisali vođstvom koje je posle asistencije Relje Radosavljevića doneo mladi reprezentativac Siniša Pajić. Ipak, već posle tri minuta igre u nastavku rezultat je poravnat, pošto je Marko Milovanović iskoristio asistencije Nemanje Jankovića i povratnika iz SAD, još jednog mladog reprezentativca Lazara Leštarića. Pet i po minuta kasnije crno-beli stižu do potpunog preokreta koji su u dvostrukom "pauer pleju" kreirali asistent Marko Brkušanin i strelac Srđan Ristić. Usledio je period igre bez realizacije iako je domaćin tokom druge trećine imao nadmoć na ledu (udarci na gol 14:4). Tri minuta pre poslednjeg odmora i Dragan Komazec je pogodio i udvostručio prednost crno-belih pred poslednji period.

Veliki broj kazni u poslednjem periodu skupo su koštali NS Stars koji nije uspeo da pripreti Partizanu i tako unese neizvesnost u završnicu, a sve je bilo rešeno u 54. minutu susreta, kada je domaća ekipa iskoristili 2+2 minuta kazne Uroša Popovića zbog visoke palice, i sa dva vezana gola u "pauer pleju" u samo 25 sekundi rešila pitanje pobednika. Prvo je Nemanja Janković još jednom asistirao Marku Milovanoviću za vođstvo od 4:1, da bi nepunih pola minuta kasnije, posle asistencije kod drugog pogotka, Marko Brkušanin uspeo da se upiše i u strelce za konačnih 5:1.

Trećom pobedom u četiri odigrana susreta u sezoni Partizan se izjednačio na drugom mestu tabele sa "večitim rivalom" Crvenom zvezdom, ali su crveno-beli zbog bolje gol razlike (+28 naspram +23) ipak na poziciji iznad najvećeg protivnika, tri boda iza lidera Tise Volan. S druge strane, NS Stars je posle drugog poraza u sezoni ostao na četvrtom mestu prvenstvene tabele sa tri boda.