SP U20: "Orlići" deklasirali Australiju, u subotu sa Belgijom za bronzu

"Orlići" će posle druge pobede na turniru odlučujući meč u borbi za odličje igrati protiv selekcije Belgije u subotu od 20 časova, na zatvaranju turnira. Mladi srpski hokejaši nisu imali pravog rivala u Australiji koja je već posle 20 minuta igre bila na ivici debakla. "Orlići" su igrali vrlo poletno i motivisano i uprkos izostanku dvojice važnih igrača, Lazara Leštarića (vratio se u SAD zbog klupskih obaveza) i Petra Novakovića (propušta poslednje dve utakmice turnira zbog prekršaja u meču protiv Rumunije), zabeležili ubedljivu pobedu.

Ivan Glavonjić, Đorđije Terzić i Mirko Đumić postigli su po dva pogotka za naš nacionalni tim, dok su Siniša Pajić, Mirko Marković, Luka Vukićević i Miloš Nikolić postigli po jedan. Odličnu partiju na golu srpskog tima pružio je Jovan Feher koji je sa 22 odbranjena udarca na gol upisao svoj drugi "šat-aut" na turniru.

Detalj iz meča četvrtog kola SP U20 u Novom Sadu između Srbije i AustralijeFoto: Mirko Lazović

Naš nacionalni tim dominirao je od prvog do poslednjeg minuta, potvrdivši da je daleko iznad kvaliteta svog rivala. Vrlo poletnom igrom, već posle prve trećine srpski hokejaši stekli su čak šest golova prednosti uz odnos šuteva na gol od čak 16-3. Siniša Pajić otvorio je seriju golova u petom minutu, da bi je nastavili Mirko Marković u 9. i Luka Vukićević lepim solo prodorom okončao akciju sa Pajićem (zabeležio tri asistencije na ovom meču), da bi se do kraja prvog perioda Ivan Glavonjić, poput meča sa Rumunijom, dva puta zatresao mrežu rivala. a između ta dva pogotka Đorđije Terzić je postigao svoj prvenac na turniru.

U drugih 20 minuta nešto laganiji ritam naše selekcije, ali golovi nisu izostali. Posle tri i po minuta igre Terzić je još jednom zatresao mrežu rivala, da bi sredinom meča Miloš Nikolić postigao svoj prvi gol u dresu sa državnim grbom, da bi seriju golova u prvih 40 minuta zaključio 17-godišnji Mirko Đumić. Isti igrač je bio jedini strelac u poslednjem periodu igre, tačnije u 48. minutu, kada su "orlići" stigli do desetog gola i ponovili rezultat iz meča sa Kinom, upisavši novi ubedljiv trijumf kojim su sačuvali šanse za bronzanu medalju koju će osvojiti u slučaju subotnje pobede protiv selekcije Belgije na zatvaranju turnira.

Reprezentativci Srbije prilikom intoniranja himne posle pobede nad AustralijomFoto: Mirko Lazović

U uvodnim mečevima četvrtog takmičarskog dana Španija je bila bolja od Belgije rezultatom 6:1, dok je Rumunija zabeležila još jedan ubedljiv trijumf, ovog puta protiv Kine rezultatom 12:3. Upravo selekcije Španije i Rumunije boriće se za zlatnu medalju (subota, 16.30 časova) i plasman u grupu A, divizije II. Pre tog meča, od 13 časova, za opstanak u drugoj diviziji u direktnom duelu sastaće se selekcije Australije i Kine.

Rezultati četvrtog kola:Četvrtak, 21.1.2016.

Belgija – Španija 1:6 (1:2, 0:2, 0:2)Kina – Rumunija 3:12 (1:3, 0:8, 2:1)SRBIJA – Australija 10:0 (6:0, 3:0, 1:0)

Raspored mečeva poslednjeg kola: Subota, 23.1.2016.

Australija – Kina (13)Rumunija – Španija (16.30)Belgija – SRBIJA (20)