SP U20: Borbeni "orlići" namučili favorite i pali u produžetku, u igri ostaje samo bronza

Izuzetno borbena partija "orlića" nije krunisana pobedom protiv velikog rivala, iako su u tri navrata stizali prednost favorizovanog protivnika, ali su ih na kraju skupo koštala brojna isključenja. Dva gola u porazu našeg tima postigao je Ivan Glavonjić (jedan u "šort hendu"), dok su se po jednom u strelce upisali Mirko Đumić (takođe sa igračem manje) i Siniša Pajić (u "pauer pleju"). Strelci za pobednički tim bili su Zilard Rokali (dva), Norbert Rokali, Robert Đorđi i Zoltan Šandor.

Ovim porazom pala je u vodu svaka nada naše selekcije za najvišim plasmanom, pa će do kraja prvenstva morati da trijumfuju u oba preostala meča, kako bi se okitili bronzanom medaljom. Prvi korak na tom putu je duel sa Australijom u četvrtak od 20 časova, dok će meč koji će najverovatnije odlučiti osvajača trećeg mesta na šampionatu, igrati protiv Belgije u subotu u isto vreme.

Detalji iz meča trećeg kola SP U20 u Novom Sadu između Rumunije i SrbijeFoto: Mirko Lazović

Naši hokejaši počeli su vrlo nervozno, napravili su čak četiri kazne u prvoj polovini prve trećine, što su Rumuni iskoristili i stekli dva gola prednosti u 14. minutu. Ipak, "orlići" su pojačali ritam, zaigrali organizovanije i minut pre prvog odmora smanjili rezultat golom Ivana Glavonjića.

Iako su se i u drugom periodu mučili sa preteranom agresivnošću (kaznama), u jednoj takvoj situaciji u drugoj trećini uspei su da iskoriste grešku Rumuna u odbrani, pa se 17-godišnji Mirko Đumić sjajno snašao pred protivničkim golom i poravnao rezultat u 24. minutu. Nastavili su naši hokejaši borbeno do kraja perioda, a li nije bilo više pogodaka do poslednjeg 15-minutnog odmora.

U poslednjih 20 minuta viđena je veoma borbena igra, u kojoj su naši hokejaši ponovo jurili rezultat, i to u dva navrata, ali su Ivan Glavonjić u "šort hendu" u 47. i Siniša Pajić u "pauer pleju" četiri minuta pre kraja doneli poravnanje rezultata. Ipak, naš tim je koštao ozbiljan prekršaj Mirka Đumića u završnici regularnog dela, kada je zbog jednog ozbiljnog starta na protivnika dobio isključenje do kraja meča, a našoj reprezentaciji dodeljeno je pet minuta igre u kazni, što je bilo fizički prenaporno u za naš tim u produžetku.

Iako su se hrabro branili i odbranili svih pet minuta u situaciji "3 na 4", sedamdeset pet sekundi pre isteka produžetka i željene penal serije, Rumuni su ipak savladali Petra Stepanovića (26 odbrana) i došli do dva boda, dok naše hokejaše jedan bod znatno približava makar bronzanoj medalji, iako bi pobeda u regularnom delu obećavala srebro na kraju turnira.

Iako su se hrabro branili i odbranili svih pet minuta u situaciji "3 na 4", 75 sekundi pre isteka produžetka i željene penal serije, Rumuni su ipak savladali Petra Stepanovića golom Zilarda Rokalija i došli do dva boda, dok naše hokejaše jedan bod znatno približava makar bronzanoj medalji, iako bi pobeda u regularnom delu obećavala srebro.

U ostalim mečevima trećeg kola Španija je deklasirala Kinu rezultatom 10:1, dok je Belgija bila ubedljiva protiv Australije rezultatom 6:0. Meč Srbija – Australija igra se u ledenoj dvorani „SPENS“ u četvrtak od 20 časova, uz DIREKTAN PRENOS na televiziji „Arenasport“.

Raspored mečeva četvrtog kola: Četvrtak, 20.1.2016.

Belgija – Španija (13)Kina – Rumunija (16.30)SRBIJA – Australija (20)