PS: Ništa od neizvesnosti u "Pioniru", deset Zvezdinih golova za treću uzastopnu pobedu

Crveno-beli su pokazali vrlo ubedljivu igru i potpuno nadigrali novosadski sastav, pa su, uprkos odličnoj formi u kojoj su se gosti nalazili u poslednje vreme, već sredinom meča otklonili svaku rezultatsku neizvesnost i upisali treću uzastopnu pobedu u domaćem šampionatu.

NS Stars se odlično držao u prvih 20 minuta utakmice iako je Zvezda u tom periodu imala dominaciju (14:4 u odnosu šuteva). Ipak, odlučujući momenti dogodili su se u samo minut igre sredinom meča, kada su crveno-beli dva puta savladali golmana gostiju Jespersena i stigli do velikih 4:0. Dok kraja meča sve je bilo rutina za Beograđane koji su poletnom igrom u poslednjem periodu stigli do dvocifrene pobede na kraju meča.

Po dva gola u pobedi domaćina postigli su Pavel Popravka (tri asistencije), Dominik Crnogorac (1as) i Andrej Cvik, dok su se po jednom u strelce upisali Dmitrij Markelov (3as), Robert Sabadoš (2as), Uroš Bjelogrlić i Petar Novaković.

Detalj iz meča Crvena zvezda – NS StarsFoto:SHLS

Za ekipu Crvene zvezde u ovom meču nije nastupio hrvatski reprezentativac Igor Jačmenjak, kao ni Slovaka Mateja Šugara, koji su debitovali u ubedljivoj subotnjoj pobedi nad Vojvodinom (19:1). ali je beogradska publika imala priliku da vidi još dvojicu novih akvizicija crveno-belih, pristiglih u završnici prelaznog roka. Na gol Zvezde vratio se slovački internacionalac Peter Hričina koji je i prošle sezone nosio dres domaćina, a za 40 minuta igre odbranio je 15 šuteva, dok ga je u poslednjoj trećini odlično zamenio bronazni "orlić" iz Novog Sada Petar Stepanović. Hričinin zemljak Lukaš Klima odigrao je solidan meč i upisao dve asistencije.

Ovom pobedom Crvena zvezda je ostala "usamljena" na drugom mestu na tabeli sa 15 bodova, tri više uz dve utakmice manje od Novosađana, dok su crveno-beli sada "samo" šest bodova iza segedinske Tise Volan od koje takođe imaju dve utakmice manje. U domaćem šampionatu sledi još jedna reprezentativna pauza, zbog obaveza seniorske reprezentacije u drugom kvalifikacionom krugu za odlazak na ZOI u Pjončengu 2018. godine. Nacionalni tim Srbije pripreme za turnir u italijanskoj Kortini počinje u sredu, 3. februara u ledenoj dvorani "Pionir", a protivnici "orlovima" na turniru koji se igra od 11. do 14. februara biće Holandija, Velika Britanija i domaća selekcija Italije.