Prvi poraz Srbije na Svetskom prvenstvu

Reprezentacija Srbije doživela je prvi poraz na Svetskom prvenstvu Druge divizije A grupa koje se održava u Holandiji. Naši hokejaši izgubili su u duelu sa Holanđanima rezultatom 5:0. Selekcija Srbije prethodno je bila bolja od Belgije (4:1) i Kine (3:1). ali nije mogla da iznenadi favorizovanog domaćina.

Holanđani su poveli u petom minutu golom Tisa van Soesta, da bi sredinom uvodne trećine isti igrač povisio na  2:0, a asistenti su mu bili Rafael Džoli i Džoi Osterveld.
Isti odnos snaga viđen je i u drugoj deonici, u kojoj su našu mrežu pogađali Van Den Huvel i Vogelar na dodavanja Brujštena odnosno Honta.
Nisu hokejaši Srbije mogli da pariraju kvalitetnijem rivalu, pa je Holandija tačku na pobedu stavila golom Van Oršota pet minuta pre kraja.U petak je po rasporedu slobodan dan na šampionatu u Tilburgu, a u subotu Srbija igra protiv Australije od 20 časova.

Holandija – Srbija 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)Strelci za Holandiju: Tis van Soest (u 5. i 10. minutu), Van den Huvel (u 32. minutu), Vogelar (u 33. minutu), VAn Oršot (u 55. minutu).HOLANDIJA: Mejerdres, Ostervijk, Vogelar, Van Gorp, Van den Huvel, Brujšten, Bastings, Loginov, Smid, De Hont, van der Šut, Štemper, Verkil, Van Oršot, Nagzam, Brujšten, Van Lijden, Van Gestel, osterveld, Džoli, Van Sost.SRBIJA: Ranković, Mitić, Luković, Ilić, Sabadoš, Bjelogrlić, Brkušanin, Crnogorac, Podunavac, Vučurević, Sretović, Cvik, Anić, U. Novaković, P. Novaković, Kerezović, Đumić, Vukićević, Subotić, Čengeri, Radosavljević, Mirković.