Poraz Zvezde na startu IHL-a

Hokejaši Crvene zvezde poraženi su u svom prvom meču u sezoni 20182019 u IHL ligi. Crveno-beli oklopnici izgubili su na gostovanju u Ljubljani od ekipe Slavija Junior rezultatom 4:0.

Izabranici trenera Jovice Rusa imali su tek nekoliko dana prilike da se uigravaju na ledu, što su domaći uspeli da iskoriste i zabeleže pobedu. Svemu tome treba dodati i činjenicu da je Zvezda u ovom meču bila oslabljena i neigranjem novog pojačanja Vjačaslava Čegrintseva.

Strelci za Slaviju bili su Lapornik u 11. minutu, Gorše u 34. i 57. minutu i Bernard u 41. minutu.

Naredni meč crveno-beli igraju 29. septembra u Pioniru protiv ekipe Celja.

Slavija Junior – Crvena zvezda 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)SLAVIJA JUNIOR: Pavlič, Sotlar, Bernard, Čampa, Čuden, Ferle, Gorše, Hofman, Humar, Kompolšek, Lapornik, Lavriša, Leben, Miklavčić, Pogačar, Poklukar, Pušenjak, Ščap, Sitar, Skerlep, Trškan, Zibelnik.

CRVENA ZVEZDA: Mitić, Ranković, Ajduković, Anić, Anđelković, Arai, Brkušanin, Daniel, Dragović, Janković, Jovović, Marković, Mašić, Novaković, Podunavac, Sabadoš, Sefić, Španjević, Cvik.