Zvezda ubedljiva u Celju, novi poraz Vojvodine

Hokejaši Crvene zvezde tirjumfalno su protutnjali kroz Celje. Posle trijumfa u subotnjem duelu (2:1), izabranici trenera Jovice Rusa Celje su savladali i u nedelju i to još ubedljivije – 4:1 (2:0, 1:0, 1:1). Ovo je bila osma uzastopna pobeda crveno-belih koji sa 26 poena suvereno drže prvo mesto na tabeli IHL lige, sa čak sedam bodova prednosti ispred najbližih pratilaca.

Meč je sjajno otvorio Marko Brkušanin koji je sa dva gola u uvodnih sedam minuta nagovestio konačan epilog. Mreže su potom mirovale skoro pola sata, a onda se u 36. minutu u strelce upisao Kulešov na asistenciju Anića i povisio prednost Zvezde na 3:0. U poslednjoj trećini, Gorižek je postigao počasni gol za domaće, a minut i po pre kraja Čegrintsev je postavio konačan rezultat.

Novosađani su pretrpeli i sedmi poraz ove sezone. Nakon trijumfa posle penala u duelu sa Slavijom Juniorom u subotu (3:2), gosti iz Slovenije su u nedelju slavili sa 4:2 (1:1, 3:0, 1:0). Za ekipu Vojvodine kobna je bila druga trećina u kojoj su primili tri gola. Sve je počelo kako se samo poželeti može za domaće, jer je Tumbas na asistenciju Adžića u sedmom minutu Novosađanima doneo prednost.

Međutim, serijom od četiri uzastopna gola Slavija je napravila potpun preokret. Sve što su Novosađani uspeli da urade u poslednjoj deonici je da golom u 54. minutu ublaže poraz, a strelac je bio Le Fol-st-Amour.