PS: Partizan se u Novom Sadu zagrevao za „večiti derbi“

Aktuelni šampion države je u malom derbiju ovog vikenda kao gost nadigrao „novosadske zvezde" i preuzeo treću poziciju na tabeli od kluba iz „Srpske Atine". Crno-beli su posle trijumfa nad novosadskim klubom krajem decembra u Beogradu (5:1), još jednom bili sigurni protiv jednog od najprijatnijih iznenađenja ovogodišnjeg šampionata, izjednačivši se na tabeli sa NS Starsom, uz čak četiri odigrana susreta manje od svog subotnjeg rivala.

Veoma raspoložen za igru u gostujućem sastavu bio je kapiten crno-belih i reprezentacije Srbije Marko Milovanović koji je postigao dva gola i upisao dve asistencije, dok su po jedan pogodak postigli Boban Čuković, Marko Brkušanin i Miodrag Pavlović, dok su se u strelce upisali i Partizanovi internacionalci iz Rusije Igor Zubov i Evgeni Vlasov. Jedini gol za domaću ekipu postigao je Kanađanin Maksimilijen Lezje.

Partizan je u ranoj fazi meča stigao do prednosti od dva gola pogocima Čukovića i Zubova, da bi u devetom minutu Lezje smanjio vođstvo gostiju iz Beograda i tako najavio neizvestan duel, kojeg je bilo samo do sredine meča. Posle gola Milovanovića u 12. Minutu, nije bilo pogodaka sve do 29, a onda su crno-beli u samo minu ti po igre, zahvaljujući golovima Brkušanina i ponovo Milovanovića osigurali trijumf i u nastavku golovima Pavlovića i Vlasova samo rutinski priveli kraju ovaj relativno nervozan meč u kojem je viđeno ukupno 64 minuta kazne (36:28 u „korist" NS Starsa).

Ovom pobedom Partizan je na odličan način najavio drugi ovogodišnji „večiti derbi" sa Crvenom zvezdom koji se igra u utorak i u kojem će pokušati da se revanšira najvećem rivalu za poraz u prvom delu sezone (4:7). Crveno-beli pre toga, u nedelju od 17 časova gostuju Tisi Volan, u najinteresantnijem meču ovog vikenda i jednom derbija sezone. Zvezda će posle „kanonade" protiv Viteza u petak (22:1), pokušati da se trijumfom u Segedinu izjednači na tabeli sa mađarskim klubom (Crvena zvezda ima meč manje). Ta utakmica se igra od 17 časova u Segedinu.

Prethodno će se u nedeljnom matineu u Novom Sadu sastati Vojvodina i Vitez, u duelu dve ekipe koje će pokušati da izbegnu nezahvalnu poslednju poziciju na kraju šampionata. Vitez je u prvom meču dva tima igranom krajem decembra slavio rezultatom 3:0, u meču koji je dogovorom dva tima takođe odigran u Novom Sadu. Utakmica Vojvodina – Vitez igra se od 13.15 časova u ledenoj dvorani "SPENS".

Elektronski zapisnik sa meča NS Stars – Partizan možete da pogledate OVDE.