PS: Vitez drugi put u sezoni savladao Vojvodinu i potvrdio peto mesto

Na duel dve ekipe koje se nalaze na samom začelju tabele, hokejaši Vojvodine i Viteza su na led "Spensa" izašli sa ciljem da pobedom izbegnu nezahvalnu poslednju poziciju na kraju ove sezone. Nešto bliži tom cilju pred ovaj meč bili su "vitezovi" koji su slavili 3:0 u prvom ligaškom duelu dva tima igranom krajem decembra takođe u Novom Sadu, pa je domaći tim u svom pretposlednjem ovosezonskom nastupu imao težak zadatak da ubedljivo savlada beogradski sastav.  Iako je Vojvodina imala više udaraca na gol protivnika (40-33), do toga nije došlo. Vitez je u meču u kojem su obe ekipe igrale sa tek dve i po postave u rotaciji potvrdio peto mesto sa šest osvojenih bodova, dok su novosadski crveno-beli ostali bez ijednog boda i posle devet odigranih utakmica, što će se teško promeniti i posle završnog meča u sezoni koji Vojvodina igra protiv Partizana.

Dva gola za beogradski sastav postigao je Ivan Bogdanović, dok su se strelce upisali i Bojan Janković (dve asistencije), Nikola Dunda i Dragan Đokić. Na drugoj strani, golove za domaći tim postigli su Slobodan Simionović i Srđan Ekmeščić, dok je kod oba pogotka asistirao Nikola Jerković.

Vitez je stigao do vođstva već na isteku sedmog minuta kada je Bojan Janković iskoristio dodavanje Vladimira Ljutovca, da bi domaći tim stigao do poravnanja u 10. minutu golom Slobodana Simionovića u situaciji "5 na 4". Ipak, nepunih pola minuta kasnije Ivan Bogdanović je ponovo doveo goste u prednost, a početkom 17. minuta Nikola Dunda iskoristio "pauer plej" i posle dodavanja Bojana Jankovića doneo Vitezu nešto sigurnije vođstvo od 3:1.

Tim rezultatom otišlo se na prvi odmor, da bi posle samo sedamdeset sekundi igre u nastavku Srđan Ekmeščić vratio domaću ekipu u igru posle druge asistencije Nikole Jerkovića. U nastavku igre se igralo vrlo izjednačeno (14-13 odnos šuteva u drugoj trećini), ali se pun jedan 20-minutni period čekao na novi gol, kojim je Vitez ponovo stigao do nešto bezbednije prednosti. Ponovo je "pauer plej" bio koban za domaći tim i ponovo je Bojan Janković asistirao za pogodak "vitezova", a ovog puta strelac je bio Dragan Đokić.

Vojvodina je do kraja susreta pokušala da se vrati u igru, ali je gol ponovo viđen samo u mreži Stefana Gnipa (ukupno 28 odbrana), jer je Mladen Lupulov koji je pred poslednju trećinu zamenio Vojislava Đukića (26 odbrana), zaustavio svih 12 udaraca na svoj gol. Igrao se 54. minut kada je Vitez još jednom odlično realizovao prednost igrača više na ledu (minuti isključenja: 22-24), a ponovo je Ivan Bogdanović bio strelac za konačnih 2:5.

U poslednjem meču ovog vikenda, od 17 časova u Segedinu se sastaju Crvena zvezda (formalni domaćin) i Tisa Volan.

Elektronski zapisnik sa meča Vojvodina – Vitez možete da pogledate OVDE.

PRVENSTVO SRBIJE

PetakVitez – Crvena zvezda 1:22 (0:9, 0:6, 1:7)

SubotaNS Stars – Partizan 1:7 (1:3, 0:3, 0:1)

NedeljaVojvodina – Vitez 2:5 (1:3, 1:0, 0:2)Crvena zvezda – Tisa Volan (17, Gradsko klizalište, Segedin)