PS: Zvezda preokrenula u Segedinu i sa prve pozicije dočekuje „večiti derbi“

Crvena zvezda će sa prve pozicije dočekati „večiti derbi" protiv Partizana koji se igra u utorak. Crveno-beli su u Segedinu zabeležili važan trijumf na gostovanju Tisi Volan, revanširavši joj se za poraz od 2:1 u prvom delu sezone i tako se izjednačili na čelu tabele sa mađarskim klubom od kojeg imaju meč manje. Dva kluba imaju po 21 bod, dok je aktuelni šampion Srbije Partizan na trećoj poziciji sa devet poena manje, ali i tri meča manje od najvećeg rivala, pa nema sumnje da će "večiti derbi" doneti odličan hokej u verovatno najiščekivanijem hokejaškom meču na našim prostorima u poslednjih desetak godina, a koji bi mogao da dâ odgovor na pitanje ko će sa prve pozicije ići u plej-of i tako imati prednost domaćeg leda u mečevima polufinala i finala.

Zvezdu je do sedme pobede u šampionatu predvodio prvi poenter lige (12G, 17A), reprezentativac Pavel Popravka sa dva postignuta gola, dok su se po jednom u strelce upisali David Sefič, Robert Sabadoš, Nikola Kerezović i Dominik Crnogorac. Golove za ekipu iz Segedina postigli su Andraš Ambruš, Marko Bošnjak i novo pojačanje mađarskog tima iz Ferencvaroša Lorinc Simon Farkaš.

Tisa Volan je sa ozbiljnim ambicijama dočekala derbi susret sa Crvenom zvezdom. Klub iz Segedina se pre nekoliko dana pojačao članom Ferencvaroša Lorincom Simonom Farkašom, trojicom iskusnih igrača Dunajvaroša, Đerđelijem Borbašem, Zoltanom Revakom i Lenčešom Tamašem. Ipak, ni oni nisu uspeli da Segedincima sačuvaju čelno mesto na tabeli, iako je formalni gost na ovom susretu (dogovorom dva kluba Zvezda je prepustila domaćinstvo Tisi) dva puta vodio. Andraš Ambruš je sredinom prve trećine doveo Tisu Volan u vođstvo, a u nastavku nije bilo gola, pa se rezultatom 1:0 otišlo na odmor.

Usledila je furiozna druga trećina crveno-belih hokejaša. Već posle dva i po minuta igre Pavel Popravka je u "pauer pleju" iskoristio dodavanja Crnogorca i Sefiča i poravnao rezultat, međutim, Marko Bošnjak je na isteku 32. minuta doveo Tisu u novu prednost. Samo pola minuta kasnije slovenački internacionalac David Sefič, poslednja akvizicija crveno-belih iz Jesenica, doneo je drugo izjednačenje Beograđanima. Usledila je furiozna završnica drugog dela igre u kojoj je najpre Robert Sabadoš pogodio za prvo vođstvo Zvezde, a samo pola minuta kasnije Pavel Popravka je pokazao da se vraća u odličnu formu i drugim golom na meču, a četvrtim u samo tri dana (zabeležio dva gola i dve asistencije protiv Viteza u petak), potvrdio prvo mesto na listi najboljih poentera lige sa 29 poena.

U poslednjih dvadeset minuta Tsa je pokušala da učini završnicu zanimljivom i bila je na dobrom putu da to i učini posle pogotka Lorinca Simona Farkaša u "pauer pleju" u 44. minutu, za smanjenje rezultata na 4:3. Međutim, reprezentativac Nikola Kerezović je sjajnu partiju iz meča sa Vitezom u kojem je zabeležio čak sedam poena (3G, 4A), potvrdio golom i u Segedinu na startu 50. minuta igre. Da je Zvezda koristila svaki momenat psihičkog pada domaćih hokejaša potvrdio je i Dominik Crnogorac samo pedesetak sekundi kasnije potvrdio pobedu Zvezde, u još jednoj situaciji u kojoj su imali igrača više – 6:3.

PRVENSTVO SRBIJE

PetakVitez – Crvena zvezda 1:22 (0:9, 0:6, 1:7)

SubotaNS Stars – Partizan 1:7 (1:3, 0:3, 0:1)

NedeljaVojvodina – Vitez 2:5 (1:3, 1:0, 0:2)Crvena zvezda – Tisa Volan 6:3 (0:1, 4:1, 2:1)