PS, plej-of: Tisa Volan treći put u sezoni bolja od NS Starsa za vođstvo od 1-0 u seriji

Doigravanje u ovogdišnjem Prvenstvu Srbije počelo je veoma interesantnim mečom u Segedinu. Domaći tim Tise Volan zabeležio je treći trijumf ove sezone protiv gostiju iz Novog Sada, ali poput poslednjeg ligaškog duela u dvorani "SPENS", NS Stars je bio na dobrom putu da iznenadi favorizovanog rivala. Ipak, posle dve pobed u regularnom delu sezone (10:4 i 4:2), klub iz Segedina je slavio i u prvom meču razigravanja i poveo sa 1-0 u seriji koja se igra do dve pobede.

NS Stars je pružio odličan otpor favorizovanom protivniku, dva puta je nadoknadio prednost domaćina u prvoj trećini (1:0 i 2:1), da bi brzim golovima Relje Radosavljevića i Maksimilijena Lezjea u prvom minutu nastavka stigao do vođstva. Međutim, Tisa Volan je u nastavku ipak stigla do preokreta, iskoristivši dva puta prednost igrača više, dok je jedan pogodak postigla i sa igračem manje. Najzaslužniji za trijumf domaćina bio je odlični Lorinc Simon Farkaš koji je sa dva gola bio tvorac preokreta Tise i serije od četiri gola, kojom je mađarski sastav stigao do prednosti od čak tri gola (6:3), koju ni gol Džastina Dušarma u 54. minutu nije mogao da ugrozi. Kod domaćina su se po jednom su se u strelce upisali Dome Anuš, Tamaš Juri, Tamaš Lenćeš i Zoltan Revak, dok je kod Novosađana pogodak na ovom meču upisao i Marko Damjanović.

Tisa Volan do prednosti je stigla u šestom minutu susreta golom Domea Anuša. Gosti su uzvratili sredinom prvog perioda kada je Marko Damjanović poravnao rezultat, ali je Tamaš Juri u 15. minutu realizovao "pauer plej" za novo vođstvo domaćina. Rezultatom 2:1 otišlo se na prvi odmor, a pauza je očigledno izuzetno prijala novosadskom sastavu, jer je već posle jednog minuta igre na semaforu stajalo 2:3.

Relja Radosavljević je posle samo devet sekundi igre u drugoj trećini iskoristio dodavanje Dejana Pajića i doneo drugo izjednačenje NS Starsu, da bi pola minuta kasnije "kanadska veza" donela potpuni preokret – Džastin Dušarm je bio asistent, a Maksimilijen Lezje doneo prednost gostujućem timu. Baš kada je ekipa iz Novog Sada uhvatila zamah, jedna kazna sredinom meča ih je presekla, jer je Lenćeš poravnao rezultat u "pauer pleju" u 31. minutu. U narednih pet minuta rezultat je bio nerešen, da bi Lorinc Simon Farkaš svojim prvim golom najavio odličnu završnicu domaće ekipe, donevši joj prednost pred poslednji odmor (4:3).

Završnih 20 minuta Tisa Volan započinje golom Zoltana Revaka koji je u 44. minutu postigao gol u "šort hendu" za prvo ozbiljnije vođstvo, tačno na polovini trećeg perioda Farkaš je drugim pogotkom na meču praktično rešio pitanje pobednika, iskoristivši još jedan "pauer plej" za domaći sastav. Nije mnogo pomogao ni gol Džastina Dušarma posle asistencije Miloša Babića na isteku 54. minutu. Probali su gosti da vrate potpunu neizvesnost u meč, ali im je nedostajalo snage u završnici, delom i zbog činjenice da su u ovom meču imali tek dve i po postave u rotaciji, pa je do kraja ostalo 6:4, za vođstvo Tise Volan od 1-0 u seriji.

Drugi meč igra se u nedelju, 13. marta, a domaćin će biti ekipa NS Starsa. Eventualna "majstorica" 20. marta, ponovo u Segedinu.

PRVENSTVO SRBIJE Plej-of, za 3. mesto

Tisa Volan – NS Stars 6:4 (2:1, 2:2, 2:1)NS Stars – Tisa Volan (nedelja, 13. mart, ledena dvorana "SPENS", Novi Sad)Tisa Volan – NS Stars (nedelja, 20. mart, Gradsko klizalište, Segedin) *