PS, plej-of: NS Stars savladao Tisu Volan i izborio "majstoricu" u borbi za treće mesto

Prvi put u sezoni ekipa NS Starsa uspela je da savlada ove sezone odličnu mađarsku Tisu Volan i to kada je bilo najvažnije. Posle dva poraza u ligaškom delu sezone (4:10 i 2:4) i jednog u meču doigravanja (4:6), novosadski klub je u revanš susretu razigravanja za treće mesto u ovogodišnjem plej-ofu Prvenstva Srbije potpuno nadigrao tim iz Segedina i prvi put u sezoni stigao do trijumfa nad mađarskim sastavom. NS Stars je bio mnogo bolji rival od trećeplasiranog tima ligaškog dela sezone (odnos šuteva 52-19), ali je tek u poslednjem periodu izborio pobedu i "majstoricu" koja će biti igrana kroz nedelju dana (27. marta) u Segedinu.

Dva gola u pobedi Novosađana postigao je Siniša Pajić (jedna asistencija), dok su se u strelce upisali i Dejan Pajić (1A), Maksimilijan Lezje i Miloš Vasić. S druge strane, u redovima Tise i David Sabo je dva puta bio strelac, dok su David Varga i Laslo Fulop postigli po jedan gol.

Klub iz Segedina poveo je u "pauer pleju" u 7. minutu, a strelac je bio David Sabo. NS Stars je imao veliku inicijativu u prom periodu (odnos šuteva čak 24-5), ali je na gol čekao sve do 14. minuta kada je Dejan Pajić pogodio posle asistencija Relje Radosavljevića i Siniše Pajića. Ipak, samo 21 sekund kasnije Tisa ponovo vodi golom Davida Varge, ali Novosađani nisu dugo čekali na novo izjednačenje, jer je Siniša Pajić poravnao rezultat samo minut kasnije za 2:2 na prvom odmoru.

Novosadski klub bio je nadmoćniji i u drugom delu igre (šutevi 18-10), ali je na golu gostiju veoma raspoložen Atila Soke koji već posle 40 minuta ima 39 upisanih odbrana. Do novog gola čekalo se do sredine utakmice, kada je u 31. minutu Laslo Fulop pogodio mrežu Andersa Jaspersena za treću prednost Tise na meču. Ipak, samo jedan minut kasnije raspoloženi Siniša Pajić upisao je i treći poen na ovom susretu i novim pogotkom iskoristio dodavanja Radosavljevića i Dejana Pajića – 3:3.

Dugo je NS Stars čekao priliku da povede, da bi ona stigla već posle šezdesetak sekundi u poslednjem periodu. Proradila je "kanadska veza" u redovima Novosađana, Džastin Dušarm je asistirao, a Maksimilijan Lezje pogodio za vođstvo domaćina od 4:3. Samo tri i po minuta kasnije ponovo je Dušarm bio asistent, a Miloš Vasić udvostručio prednost. Sredinom poslednjeg perioda David Sabo je svojim drugim golom uspeo da ublaži prednost NS Starsa, ali gosti nisu uspeli ništa više od toga, pa je domaćin uspeo da poravna rezltat u seriji na 1-1 i produži borbu za treće mesto za još nedelju dana.

Odlučujuća treća utakmica igraće se u nedelju, 27. marta na Gradskom klizalištu u Segedinu.

PRVENSTVO SRBIJE Plej-of, za 3. mesto

Tisa Volan – NS Stars 6:4 (2:1, 2:2, 2:1)NS Stars – Tisa Volan 5:4 (2:2, 1:1, 2:1)Tisa Volan – NS Stars (nedelja, 20. mart, Gradsko klizalište, Segedin)