Pobede Partizana, Viteza i Spartaka

Aktuelni šampion Partizan je opravdao ulogu favorita u meču protiv maldog tima Beograda. Kandidatima za juniorski nacionalni tim ovaj meč je, uprkos porazu, bio dobra priprema za Svetsko prvenstvo za igrače do 20 godina koje se od 11-17. januara održava u španskoj Haki.

„Crno-beli“ su do pobede stigali nadmoćnom igrom u poslednjem periodu, u kojem su četiri puta zatresli mrežu Aleksandra Fata i od 2:1 posle dva perioda stigli do ubedljive pobede na kraju. Golove za Partizan postigli su Ivan Trimčević, Dragan Komazec, Marko Kovačević (2as), Miloš Babić, Boris Gabrić (2as) i kapiten Marko Milovanović. Jedini gol za Beograd postigao je Marko Tadić.

Ovom pobedom Partizan je zadržao maksimalni učinak i sa ukupno 15 bodova ubedljivo drži prvo mesto na tabeli, dok je Beograd trećim porazom ostao na tri osvojena boda.

U drugom meču ovog kola igranom na Novom Beogradu, Vitez je stigao do prvih bodova u ovogodišnjem šampionatu. Domaća ekipa preokrenula je vođstvo mađarskog tima iz prvog perioda (0:1) i sa tri postignuta i jednim primljenim pogotkom u nastavku na poslednji odmor otišla sa prednošću od 3:2. Vicešampion države nije dozvolio novi preokret u poslednjem periodu u kojem je sa još tri pogotka potvrdio pobedu (6:3), prvu u ovoj sezoni.

Posle tri odigrana meča u sezoni Vitez deli četvrto mesto sa Beogradom i Spartakom, dok je tim iz Segedina zadržao drugu poziciju sa osam osvojenih bodova.

Uvertiru za osmo kolo dali su hokejaši NS Starsa i Spartaka koji su u Novom Sadu igrali odloženi meč šeste runde, a uspešniji su bili gosti iz Subotice rezultatom 2:1 (0:1,2:0,0:0). U prvom meču u sezoni za obe ekipe, NS Stars je do vođstva stigao u 16. minutu golom Dejana Pajića, ali su gosti preokrenuli rezultat u drugom delu i golovima Nikole Bursaća u 24. i Daniela Gergelja u 40. minutu stigli do prve pobede u šampionatu.

U poslednjem meču osmog kola u sredu, 11. decembra od 19.30 na Gradskom klizalištu u Subotici sastaju se Spartak i Beostar.