Počelo PS u inlajnu: Partizan i Vitez na vrhu posle prvog turnira

Prvi turnir ovogodišnjeg šampionata države u inlajn hokeju održan je u nedelju, 8. maja u hali "Crna rupa" na Zvezdari. Umesto planiranih devet mečeva odigrano je tri manje, budući da hokejaši NS Starsa nisu doputovali u Beograd, a među pet ekipa koje su se nadmetale na turniru najuspešniji je bio Partizan koji je zabežio pobede u oba odigrana susreta, protiv Viteza (5:4) i Crvene zvezde (11:6).

Upravo je duel crno-belih i "Vitezova" bio je verovatno i jedan od najzanimljivijih, makar kada je završnica u pitanju, budući da je Partizan imao velikih 5:1 šest minuta pre kraja, da bi u finišu Vitez vratio potpunu neizvesnost sa tri vezana gola, ali je prošlogodišnji šampion Srbije na sačuvao minimalnu prednost do kraja. Osim ovog poraza Vitez je odigrao još dva vrlo neizvesna susreta u kojima je zabeležio dva trijumfa, protiv Crvene zvezde (7:6) i Spartaka (5:3), pa posle prvog turnira takođe ima šest bodova posle prvog turnira. Zvezda je u tom duelu sa "Vitezovima" imala prednost od 5:3 na polovini utakmice, kao i 6:5 pred poslednju četvrtinu, ali su iskusniji hokejaši Viteza preokrenuli rezultat i slavili pobedu.

Detalj iz meča Partizan – Crvena zvezdaFoto: SHLS

Spartak je protiv Viteza imao 3:3 posle dve četvrtine, da bi Subotičani u poslednja dva perioda primili po jedan gol i tako ostali bez bodova u duelu sa beogradskim sastavom. U prvom meču nove sezone Spartak je nadigrao Vojvodinu rezultatom 5:4, u još jednom rezultatski neizvesnom susretu, iako je posle tri perioda klub iz Subotice imao prednost od tri gola (5:2). Jedini tim koji na prvom turniru nije osvojio nijedan bod su upravo crveno-beli iz Novog Sada koji su usvom drugom odigranom meču poraženi od beogradskih, ekipe Crvene zvezde koja je slavila sa ubedljivih 9:1.

Iako vrlo mladog i neiskusnog sastava za inlajn hokej, Beograđani su zabeležili uverljiv trijumf, a dobar učinak u tom meču nije im bio dovoljan da iznenade i "večitog rivala" partizan u poslednjem meču dana. Iskusni crno-beli tim slavio je pobedu zahvaljujući sigurnoj igri u trećem periodu koju su dobili rezultatom 4:1 i tako došli do nedostižnih 9:4 pred poslednjih deset minuta utakmice u kojih se ništa značajno nije dogodilo u pogledu promene rezultata.

Drugi turnir sezone biće odigran 22. maja, takođe u hali "Crna rupa" na Zvezdari.

Prvenstvo Srbije u inlajn hokeju za 2016. godinu

Raspored mečeva prvog turnira – 8. maj (hala "Crna rupa", Zvezdara, Beograd):

HK Vojvodina – HK Spartak 4:5 (0:2, 0:2, 2:1, 2:0)SKHL Crvena zvezda – HK Vitez 6:7 (1:2, 4:1, 1:2, 0:2)HK NS Stars – HK Spartak nije odigranoIHK Partizan – HK Vitez 5:4 (1:1, 1:0, 0:0, 3:3)SKHL Crvena zvezda – HK Vojvodina 9:1 (3:0, 1:1, 2:0, 3:0)IHK Partizan – HK NS Stars nije odigranoHK Vitez – HK Spartak 5:3 (2:2, 1:1, 1:0, 1:0)HK NS Stars – HK Vojvodina nije odigranoIHK Partizan – SKHL Crvena zvezda 11:6 (3:1, 2:2, 4:1, 2:2)

Pozdrav hokejaša Partizana i Crvene zvezde na kraju susretaFoto: SHLS

Parove mečeva ostalih turnira možete da pogledate na sajtu Saveza hokeja na ledu Srbije, u delu predviđenom za inlajn hokej.