Slavija Junior ponovo jača od Zvezde

Crvena zvezda u drugom duelu sa Slavijom u IHL šampionatu na ledu svog „Pionira” pružila je daleko žešći otpor, ali je bod izmakao samo 101 sekundu pre kraja utakmice.

Crvena zvezda – Slavija Junior 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

Dvorana „Pionir”. Gledalaca: 200. Sudije: Đ. Fazekaš, T. Fazekaš, Popović, Požar. Strelci: 1:0 Marko Dragović (3:18), 1:1, Nik Truden (15:53), 1:2 Andraž Čampa (26:26), 2:2 Mihal Daniel (33:40), 2:3 Luka Pretnar (37:06), 3:3 Mihal Daniel (42:26), 3:4 Nik Truden (58:19). Isključenja: Crven zvezda 8, Slavija 28 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Ranković, Jug, Anić, Anđelković, Brkušanin, Čegrintcev, Daniel, Dragović, Gvozdenović, D. Janković, I. Janković, Marković, Mašić, Novaković, Podunavac, Popović, Španjević, Tarakan, Vdović, Vuković, Cvik.

SLAVIJA JUNIOR: Sotlar, Pavlič, Batič, Čampa, Humar, Ilovar, Kompolšek, Lapornik, Miklavčič, Pančur, Pogačar, Pretnar, Pušenjak, Ščap. Sitar, Skerlep, Truden, Vidić, Žnidaršič.

Ponovo su oklopnici Zvezde prvi pocepali mrežu. Mladi reprezentativac Marko Dragović matirao je golmana Luku Sotlara već početkom četvrtog minuta posle asistencije raspoloženog Mihal Daniela. Prvi golman crveno – belih Arsenije Ranković vratio se među stative, ali ipak nije mogao da zaustavi pak posle  šuta Nika Trudena koji je u 16. minutu doneo izjednačenje. Iako su poslednja dva minuta prve trećine igrali sa dva igrača više domaćini nisu uspeli da zatresu mrežu Sotlara i tako bar malo olakšaju nastavk meča.

I kako to obično biva, posle propuštenih prilika stiže kazna.U 27. minutu hokejaši Slavije stižu u vođstvo preko Čampe, ali Daniel uspeva da neutrališe njihovu prednost. Ipak, radost nije dugo potrajala jer je Luka Pretnar, četiri minute kasnije, postigao gol za 3:2. U poslednjem periodu meča domaćini dodaju gas i Daniel drugim golom na utakmici donosi izjednačenje. Ipak, u samom finišu Ljubljančani stižu do slavlja drugim golom Trudena 101 sekundu pre poslednjeg zvuka sirene.