Veliki trijumf Zvezde u Celju

True Celje – Crvena zvezda 2:8 (1:1, 1:4, 0:3)

Posle nešto slabije igre u Beogradu i dva poraza od Slavije, hokejaši Zvezde u velikom stilu završili su prvi duel dvomeča u Celju u IHL šampionatu. Het-trikom Danijela stigli su do velikih 8:2 i druge pobede u regionalnom takmičenju.

Dvorana Celje. Gledalaca: 250. Sudije: Jeram, Franc, Groznik. Strelci: 1:0 Nejc Kastelic (16:35), 1:1 Ivan Anić (18:10), 1:2 Mihal Danijel (22:20), 2:2 Niko Nemeček (24:46), 2:3 Marko Brkušanin (28:17), 2:4 Vjačeslav Čegrincev (33:05), 2:5 Vjačeslav Čegrincev (36:04), 2:6 Mihal Danijel (51:04), 2:7 Ivan Anić (52:49), 2:8 Mihal Danijel (53:08).

CELJE: Vasić, Jeram, Čurćić, J. Flajs, Ž. Flajs, Grošelj, F. Jeram, U. Jeram, Kastelic, Klavžar, Kolar, Kukovič, Nemeček, Ogrizek, Podrekar, Pogačnik, Vilfan, Voh, Zupanc.

CRVENA ZVEZDA: Stepanović, Mitić, Anić, anđelković, Brkušanin, Čegrincev, Danijel, Dragović, Janković, Marković, Mašić, Novaković, Podunavac, Popović, Ristić, Španjević, Tarakan, Cvik.

E, tako to rade šampioni… Hokejaši Zvezde nisu dozvolili još jedno iznenađenje. Iako su oklopnici Celja poveli u 17. minutu, brže bolje je manje od dva minuta kasnije Ivan Anić savladao golmana domaćina Bojana Vasića i odveo crveno-bele na prvi odmor sa nerešenim rezultatom.

A onda su u drugom delu Beograđani počeli da tresu mrežu mladog reprezentativnog golmana Srbije Vasića. Mihal Danijel prvi put je poentirao u 23. minutu, ali se Celjani nisu tako lako predavali. Niko Nemeček izjednačio je na 2:2 u 25. minutu i tu su domaćini stali. Marko Brkušanin kapitenski donosi Zvezdi još jednu prednost i onda počinje „demonstracija sile“. Vjačeslav Čegrincev dva puta je matirao Vasića koji napušta mrežu na kraju drugog dela, a na njegovo mesto dolazi Timotej Jeram.

I na golu Zvezde dolazi do promene, Petar Stepanović odlazi na zasluženi odmor, a zavesu ispred mreže na startu poslednje trećine postavlja Jug Mitić. Bez propuštenog paka Mitić završava meč, ali zato njegov kolega Jeram ima pune ruke posla. Za 124 sekunde, od 52. do 54. minuta, Danijel dva puta i Anić bez milosti pakuju pločice u mrežu Celja za konačnih 8:2.

Priliku za nove bodove i podizanje samopouzdanja crveno-beli imaju već u nedelju od 19.30 u drugom duelu dvomeča u Celju.