IHL U19: Drugi poraz juniora Zvezde

Još jednom je Olimpija bila prejaka za juniore Crvene zvezde. U drugom duelu dvomeča u Ljubljani domaćini su više nego ubedljivo slavili rezultatom 10:2.

Olimpija – Crvena zvezda : (1:1, 5:1, 4:0)

Dvorana Tivoli. Gledalaca 50. Sudije: Bajt, Bohnic, Groznik. Strelci: 0:1 Pavle Stojanović (6:47), 1:1 Egor Košurnikov (19:52), 2:1 Žiga Mehle (24:03), 3:1 Žiga Mehle (25:44), 4:1 Luka Ogrinc (31:28), 5:1 Žiga Mehle (33:29), 6:1 Luka Ogrinc (34:18), 6:2 Antonije Jeremić (35:09), 7:2 Gašper Šubic (47:13), 8:2 Blaž Stipanič (48:27), 9:2 Luka Ogrinc (53:07), 10:2 Gregor Žeželj (59:20).Isključenja: Olimpija 21+30, Crvena zvezda 14+10 minuta.

OLIMPIJA: Kavčič, Dukarič, Galeev, Jan, Keber, Kepic, Kokelj, Košurnikov, Kosmač, Mehle, Ogrinc, stipanič, Šubic, Žeželj, Zupanič.

CRVENA ZVEZDA: Beaton, Radojčić, Ajduković, Dinić, Gaković, Goldner, Golubović, Gvozdenović, Jeremić, Kravljanac, Nikolić, Stanković, Stojanović, Vdović.

Mladi hokejaši Crvene zvezde poveli su u „Tivoliju“ golom Pavla Stojanovića u sedmom minutu, ali nisu imali snage da pruše jači otpor domaćinima. Redom su mrežu Kanađanina Nila Beatona tresli Egor Košurnikov, Žiga Mehle tri puta, Luka Ogrinc (tri puta), Gašper Šubic, Blaž Stipanič i Gregor Žeželj. U redovima crveno-belih golmana „Zmajčeka“ savladao je u 36. minutu Antonije Jeremić.

Mlada uzavrela krv dovela je i do masovne tuče u poslednjem minutu meča kad su isključeni Niko Gaković (10 minuta), Matija Dinić (5+20) i Vuk Kravljanac iz Zvezde i Gregor Žeželj iz Olimpije.