IHL: Het-trik Čegrinceva za novo slavlje Zvezde u Celju

Crveno-beli iz Slovenije se vraćaju  kući sa dve velike pobede protiv Celja, trenutno najslabije ekipe u šampionatu.

Celje – Crvena zvezda 2:5 (1:2, 1:0, 0:3)

Dvorana u Celju. Gledalaca: 170. Sudije: Bulovec, Javornik, Režek. Strelci: 0:1 Vjačeslav Čegrincev (3:07), 0:2 Dušan Janković (10:08), 1:2 Nejc Voh (16:52), 2:2 Urh Jeram (36:04), 2:3 Uglješa Novaković (46:39), 2:4 Vjačeslav Čegrincev (48:25), 2:5 Vjačeslav Čegrincev (57:59). Isključenja: Celje 10, Crvena zvezda 6 minuta.

CELJE: T. Jeram, Vasić, Čurćić, J. Flajs, Ž. Flajs, Grošelj, F. Jeram, U. Jeram, Kasetlic, Klavžar, Kolar, Kukovič, Nemeček, Ogrizek, Podrekar, Pogačnik, Vilfan, Voh, Zupanc.

CRVENA ZVEZDA: Stepanović, Mitić, Anić, Anđelković, Brkušanin, Čegrincev, Danijel, Dragović, Janković, Marković, Mašić, Novaković, Podunavac, Popović, Ristić, Španjević, Tarakan, Cvik.

Oklopnici Crvene zvezde i u drugom obračunu dvomeča u Celju, u okviru IHL šampionata, izborili su pobedu. Ruku na srce ne tako gotovo surovu kao u subotu (8:2) ali svakako slatku, ubedljivu i vrednu.

Izabranici trenera Jovice Rusa dobro su započeli utakmicu. Ruski internacionalac Vjačeslav Čegrincev načeo je mrežu Timoteja Jerama  već u trećem minutu, da bi Dušan Janković, tačno na sredini trećine, povećao vođstvo na 2:0. Ova prednost kao da je uspavala crveno-bele pa su domaćini uspeli da do drugog odmora dođu do izjednačenja golovima Nejca Voha i Urha Jerama.

Međutim, u poslednjem periodu igre stvari dolaze na svoje i u razmaku od tri minuta Zvezda još jednom dolazi do prednosti od dva gola (4:2) i bez mnogo uzbuđenja privodi utakmicu kraju upisavši tako i treći trijumf u šampionatu. Konačan rezultat 5:2 postiže Čegrincev upisavši  ubitačni het-trik.

Već u sredu 16.10. crveno-beli imaju priliku da na svom ledu protiv Mladosti iz Zagreba povećaju bodovni konto, a onda pakovanje kofera za Ukrajinu i drugu rundu Kontinental kupa.