IHL: Triglav prejak za Vojvodinu

Triglav – Vojvodina 9:0 (1:0, 2:0, 6:0)

Najteži poraz u sezoni doživeli su hokejaši Vojvodine u Kranju, golman Novosađana Adam Bukebum nije imao rešenje za razigrane domaćine pa su “Lale” izgubile sa 9:0.

Dvorana Zlatno polje. Gledalaca: 150. Sudije: Zrnić, Bohinc, Milovanović. Strelci: 1:0 Nejc Hočevar (10.53), 2:0 Urban Ban (27:02), 3:0 Žan Zupan (35:06), 4:0 Jan Pavlovič (42:53), 5:0 Žan Zupan (46:07), 6:0 Anže Terlikar (49:00), 7:0 Jan Lampič (51:10), 8:0 Jan Pavlovič (53,35), 9:0 Rok Mubi (58:31). Isključenja: Triglav 6, Vojvodina 8 minuta.

TRIGLAV: Šenk, Plavc, Ahačić, M. Ban, U. Ban, Hočevar, Jerlar, Kremenovič, Lampič, Morel, Mubi, Pavc, Pavlovič, Štenkler, Terlikar, Zupan.

VOJVODINA: Bukebum, Belić, Babić, Bjelogrlić, Čangeri, Kol, Dergačev, Marković, Milojković, Nikolić, Puketa, M. Pušac, N. Pušac, Radosavljević, Stefanson, Tomašević, Vučurević.

Uspevali su oklopnici Vojvodine da drže ritam sa trećeplasiranom ekipom IHL šampionata sve do 36. minuta kad sa igračem više nisu uspeli da se odbrane, a onda su se pakovi kao lavina sručili u mrežu Bukebuma. Pri rezultatu 2:0 Žan Zupan spakovao je pak u mrežu gostiju, a “Lale” više nisu uspele da sastave redove.

Čak šest puta je Kanađanin bio matiran u poslednjoj trećini, a novosadskim crveno-belima ostaje da se odmore od puta i neslavnog prvog duela i da u drugom susretu dvomača u Kranju pokušaju da bar malo poprave prvi utisak.