MOL liga: Beograd stigao na prag produžetka, pa doživeo surov poraz na svom debiju

Debitantski meč novoformiranog srpskog kluba umalo nije dobio rasplet iz snova za domaće "oklopnike" koji su samo 48 sekundi pre poslednje sirene sustigli rezultatski zaostatak od 2:3, golom Samira Salijia posle bulija u trećini gostiju. Prethodno je trener Beograđana Kris Dreberg sa leda povukao golmana Alekseja Trifonova (21 odbrana), a naši hokejaši uspeli su da u situaciji "6 na 5" pogode gol sjajnog golmana gostiju Gelerta Ručuja (38 odbrana) i donese radost kakva dugo nije viđena na tribinama "Pionira". Činilo se tada da će domaćin stići do produžetka i istorijskog boda već u prvom zvaničnom meču kluba protiv izuzetno jakog i motivisanog protivnika, ali je samo 15 sekundi pre kraja utakmice jedan pak posle napada gostiju upucan u naš golmanski prostor, a on se nesrećno od klizaljke jednog od bekova Beograda odbio u mrežu Trifonova za veliku radost hokejaša Čikserede i očaj na tribinama naše najveće ledene dvorane.

A ni prvih 59 minuta meča nisu bili ništa manje interesanttni. Srpska hokejaška publika osetila je da je novoformiranom domaćem klubu potrebna podrška na startu svog istorijskog učešća u najjačoj regionalnoj ligi na ovim prostorima, u velikom broju došla je da podrži najbolje srpske hokejaše i tako na izuzetno lep način obeleži humanitarnu akciju za pomoć deci iz Zvečanske. Čekalo se pet minuta i pet sekundi na prvi zvaničan gol u istoriji HK Beograd, kada je Nemanja Vučurević izuzetnom reakcijom pokupio "otpadak" posle udarca Hjuga Turkota i označio da je vreme da medvedići polete na led. Nekoliko stotina plišanih igračaka u tom momentu navijači su bacili sa tribina "Pionira" i na najlepši način proslavili pogodak Vučurevića za izjednačenje Beograda. Prethodno je Imre Jamoš već posle 83 sekunde doneo vođstvo gostima i na tren utišao domaću publiku.

Poleteli medvedići: Prvi gol Nemanje Vučurevića propraćen je na pravi načinFoto: SHLS

Nije to omelo naše hokejaše koji su zaigrali vrlo odlučno u nastavku. Nije to učinio ni neoprezan start i isključenje Uglješe Novakovića do kraja susreta, već posle šest i po minuta igre. Konsolidovali su se naši momci i u borbenoj i na momente vrlo oštroj igri uspeli da stignu do izjednačenja na već opisan način. Naši momci preneli su dobru energiju i u drugu trećinu. Nekoliko puta viđene su situacije "5 na 3" na obe strane leda, i to u oba uvodna perioda susreta, a nešto bolje u tim situacijama snašli su se Beograđani, pa su tri minuta pre kraja druge trećine ponovo preko Vučurevića stigli do vođstva od 2:1.

Ipak, gosti su se sa poslednjeg odmora vratili vrlo odlučni da stignu do preokreta, dok su hokejaši Beograda, kako se meč bližio kraju, fizički padali, što su gosti uspeli da materijalizuju u svoju korist. Posle četiri minuta igre u poslednjoj trećini Žombor Molnar pogodio je za izjednačenje, da bi samo šest minuta i 16 sekundi pre kraja susreta Kolin Mekintoš realizovao je "pauer plej" svog tima za potpun preokret. Nisu se, međutim, predavali ni domaći hokejaši i na već opisan način stigli do izjednačenja u završnici, ali je fortuna ovog puta, na samom kraju, ipak bila više na strani gostiju iz Mjrekuree Čuk.

Lepa poseta na otvaranju: Domaća publika lepo je ispratila prvi meč HK Beograd u klupskoj istorijiFoto: SHLS

Hokejašima Beograda posle nesrećnog poraza preostaje samo da se brzo konsoliduju, kako emotivno, tako i fizički, jer samo dvadesetak sati kasnije u "Pionir" stiže još jedna rumunska ekipa Korona Brašov. Meč se igra od 17.30 časova.

U ostalim utakmicama prvog dana takmičenja aktuelni šampion MOL lige DVTK Jegešmedvek ubedljivo je savladao Dunareu Galaci rezultatom 7:0, dok je u duelu dve ekipe s kojima je Beograd igrao tokom priprema u Dunaujvaroši, istoimeni domaćin bio bolji od Fehervara AV19 rezultatom 5:2. U poslednjem meču prvog dana budimpeštanski MAC je u neizvesnom meču kao domaćin savladao Ferencvaroš sa 2:1.

Neutešni: Bolan i nesrećan poraz koji se mora brzo zaboravitiFoto: SHLS