MOL liga: Odličan otpor Beograda aktuelnom prvaku

Uprkos petom porazu u isto toliko mečeva u dosadašnjem toku regionalnog takmičenja, srpski tim pokazao je verovatno najbolju partiju u sezoni. Beograd je pružio izuzetan otpor dvostrukom uzastopnom šampionu lige i pokazao da je u uzlaznoj formi. Utakmica sa ekipom iz Miškolca bila je veoma izjednačena većim delom utakmice, u pojedinim periodima naši "oklopnici" bili su čak i bolji rival, a da nije bilo nekoliko vezanih kazni u poslednjih 20 minuta kada su gosti stigli do dva gola viška, završnica bi bila daleko neizvesnija. Ipak, prikazana igra daje realnu nadu da će naš tim vrlo brzo ući u pun takmičarski ritam neophodan za ovako snažno i dinamično takmičenje, a sledeća prilika za prve bodove u debitantskoj sezoni kluba u MOL ligi biće već u nedelju od 17 časova kada u ledenu dvoranu "Pionir" stiže Dunaujvaroš.

Beograd je pružio žestok otpor na startu meča. Gosti sa severa Mađarske sigurno se nisu nadali takvoj igri našeg tima posle dva ubedljiva poraza Beograda u Budimpešti prošlog vikenda (2:10 i 1:8). Beograđani su imali čak i inicijativu u većem delu prvog perioda igre (odnos šuteva 14:6), ali je gol nažalost viđen samo u mreži Alekseja Trifonova, pošto je Peter Sakariš četvrtim golom u sezoni doveo goste u vođstvo u 16. minutu. U nastavku nije bilo golova do sredine susreta, da bi nadu domaćina u izjednačenje na neko vreme odložio Martin Sađi za vođstvo gostiju od 2:0.

Ipak, samo četiri minuta kasnije vratilo se raspoloženje među domaćim navijačima. Dominik Crnogorac uposlio je Hjuga Turkota, a Kanađanin je četvrtim golom u sezoni vratio neizvesnost u susret. Rezultatom 1:2 otišlo se na poslednji veliki odmor, ali je srpski klub na startu trećeg perioda napravio dve vezane kazne, posle čega su gosti vrlo brzo stigli ponovo do dva gola prednosti, pogotkom Endrjua Džonstona. Pokušali su naši momci u preostalom delu meča da uvedu susret u neizvesnu završnicu, ali nije bilo drugog gola u mreži veoma raspoloženog Bencea Kiša (26 odbrana), a tome je u velikoj meri doprinela i nervoza na obe strane u završnici u kojoj je bilo nekoliko obostranih kazni, a gosti su se bolje snašli u tim situacijama, pa je ostalo 1:4.

Naredni protivnik Beograda, ekipa Dunaujvaroši večeras je pred svojim navijačima slavila protiv Debrecina rezultatom 4:0, pa posle pet odigranih mečeva ima tri pobede i nalazi se na petom mestu na tabeli. U ostalim mečevima Ferencvaroš je kao gost savladala Koronu Brašov rezultatom 5:3, dok je UTE takođe slavio u Rumuniji protiv Čikserede rezultatom 3:1.

Sve rezultate i tabelu dosadašnjeg toka takmičenja u MOL ligi možete da pogledate OVDE.