IHL: Vojvodina poražena u tuči u Jesenicama

Hokejaši Vojvodine nisu uspeli da u IHL šampionatu nanesu i treći poraz oklopnicima Jesenica, izgubili su u ledenoj dvorani „Podmežakla“ 4:3, a u izuzetno napetom meču igrači obe ekipe „zaradili“ su neverovatnih 236 kaznenih minuta.

Jesenice – Vojvodina 4:3 (2:0, 1:3, 1:0)

Ledena dvorana: „Podmežakla“. Gledalaca: 150. Sudije: M. Bajt, B. Javornik, J. Milovanovič. Strelci: 1:0 Matic Zor (5:41), 2:0 Timotej Kočar (19:51), 2:1 Milan Nikolić (24:05), 2:2 Marko Puketa (25:39), 3:2 Alen Hadžić (30:29), 3:3 Nikola Pušac (35:26), 4:3 Bine Mašič (53:38) . Isključenja: Jesenice 27+60, Vojvodina 39+110 minuta.

JESENICE: Žagar, Panjtar, Baloh, Brun Rauh, Hadžić, Ivanović, Jakupović, Kočar, Krmelj, Lesničar, Mašič, Podrekar, Potočar, Rajsar, Šabanović, Širovnik, Škof, Zor.

VOJVODINA: Bukebum, Belić, Bjelogrlić, Čengeri, Kol, Dergačev, Jerković, Milićević, Nikolić, Puketa, M. Pušac, N. Pušac, Radosavljević, Stefanson, Vučurević.

Meč je loše počeo po Novosađane, prvu trećinu domaćini su dobili 2:0, a onda su golovima Milana Nikolića i Marka Pukete Lale uspele da izjednače i vrate se u igru. Još po pak u svakoj mreži viđen je u drugom delu, Alen Hadžić vratio je prednost Jeseničanima, a Nikola Pušac još jednom izjednačio rezultat.

U poslednjoj trećini uzavrela je krv na obe strane, u 54. minutu Bine Mašić poentira za konačnih 4:3 i prvu pobedu Jesenica u duelima sa Vojvodinom ove sezone, a poslednja sekunda duela donela je žestok okršaj, ali pesnicama. Patrik Rajsar, Zemir Šabanović, Timotej Kočar, Relja Radosavljević, Ivan Belić i Džon Stefanson ukrstili su pesnice i uknjižili 150 kaznenih minuta.