MOL liga: "Čelični bikovi" dobili prvu rundu dvomeča sa Beogradom

Beogradski tim upisao je drugi poraz u tri dana pred svojim navijačima, a ukupno šesti u dosadašnjem toku regionalnog takmičenja. Srpski "oklopnici" nisu bili na nivou odlične partije iz meča protiv šampiona Jegešmedveka, ali su i pored toga u samoj završnici susreta imali aktivan rezultat i priliku da se bore za prvi bod u sezoni. Ipak, posle gola Hjuga Turkota kojim je Beograd u 50. minutu smanjio rezultat na 1:2, gosti su zaigrali znatno ofanzivnije i sa dva brza gola stigli do sigurnih 4:1, a potom u završnici sačuvali prednost i upisali nova tri boda kojima su se učvrstili u gornjem delu tabele, dok je srpski klub i dalje bez osvojenih bodova posle šest digranih mečeva.

U ekipi Beograda debitovalo je najnovije pojačanje, kanadski bek Majk Vils koji je pokazao da je u dobroj klizačkoj formi i da će biti vredno pojačanje mladom timu srpskog predstavnika u regionalnoj ligi, ali se i osetilo da nije imao dovoljno zajedničkog vremena na ledu sa novim saigračima. Beograd je sasvim solidno odigrao prvih dvadeset minuta, na momente imao i inicijativu, veći broj udaraca na gol (11:6), ali napadi našeg tima nisu bili dovoljno konkretni, uprkos tri isključenja gostiju u prvih 20 minuta. Međutim, takvoj igri sigurno je doprineo i rani gol "Čeličnih bikova" koji su već posle 69 sekundi igre poveli pogotkom Tihamera Becea.

U drugom periodu gosti su kontorlisali igru i rezultat, iako nije bilo mnogo ozbiljnih šansi pred golovima Alekseja Trifonova (17 odbrana), odnosno Davida Duščeka (20 odbrana). Iskustvo gostujućeg sastava demonstrirano je u trećem minutu nastavka kada je Gelert Hrubi realizovao akciju Leranta i Borbaša za vođstvo od 2:0. Gosti iz Dunaujvaroši su, sasvim neobično, bili nervozniji rival na ledu (ukupno 16 minuta kazne, naspram deset Beograda), ali se naša ekipa ponovo mučila sa realizacijom "pauer pleja". Nekako su se Beograđani ipak izborili za priliku za gol, i to u jeku napada "Čeličnih bikova", a strelac je bio Hjugo Turkot. Sjajni Kanađanin je u 50. minutu pobegao u kontranapadu svom čuvaru, izdržao čak i njegovo povlačenje, pa je uprkos potencijalnom penalu ostao na nogama i rešio da realizuje odličnu priliku, a potom iz teške pozicije u padu savladao Duščeka. Bio je to njegov peti gol u sezoni kojim je izbio na drugo mesto liste strelaca lige, odmah iza hokejaša MAC-a Kristijana Nađa.

Međutim, gol Turkota i velika radost domaće publike kratko su trajali, jer su gosti već sa bacanjem paka na centru krenuli izuzetno agresivno ka golu našeg tima. Shvativši da je "vrag odneo šalu" samo tri minuta kasnije su u dve akcije rešili pitanje pobednika. Najpre je Kigan Dansero savladao Trifonova na početku 53. minuta, a samo pola minuta kasnije asistirao kapitenu Žoltu Azariju za ogromnih 1:4. Nisu se predavali srpski hokejaši, u završnici su svim silama krenuli na sve ili ništa i umalo se nisu potpuno vratili u igru. Na isteku 58. minuta Dimitrije Filipović je realizovao odličnu asistenciju Samira Salijija u "pauer pleju" i vratio nadu u čudo. Bio je to prvi pogodak Beograda posle više od tri utakmice bez postignutog gola sa igračem više (od meča sa Koronom Brašov). Trener Krister Dreberg hrabro je u tim momentima povukao sa leda Alekseja Trifonova, ali su samo petnaestak sekundi kasnije gosti uspeli da osvoje pak u neutralnoj trećini, a zatim ga rutinski pošalju u praznu mrežu drugim golom Becea za konačnih 2:5.

Naredni meč Beograd igra već u petak i to upravo protiv večerašnjeg rivala, ali ovog puta domaćin će biti Dunaujvaroš. Biće to prvo gostovanje našeg tima na "poznatom" ledu, budući da su upravo na klizališti ovog kluba imali prvi deo priprema za premijernu sezonu u regionalnom takmičenju, pa će srpski hokejaši sigurno gajiti nadu da bi konačno mogli da osvoje prvi bod u sezoni.

Sve rezultate i tabelu dosadašnjeg toka takmičenja u MOL ligi možete da pogledate OVDE.