IHL: Oporavak Lala u Zagrebu

Posle poraza u Jesenicama i završetka utakmice u MMA stilu, hokejaši Vojvodine smirili su strasti i u Zagrebu uspeli da vođstvo Mladosti od 2:0 pretvore u pobedu od 5:3.

Mladost – Vojvodina 3:5 (0:0, 3:2, 0:3)

Ledena dvorana: „Velesajam“. Gledalaca: 150. Sudije:V. Belić, T. Grozaj M. Saković. Strelci: 1:0 Tadija Mirić (23:43), 2:0 Tadija Mirić (24:13), 2:1 Nemanja Vučurević (32:42), 2:2 Nikola Pušac (34:11), 3:2 Tadija Mirić (35:21), 3:3 Miloš Pušac (41:44), 3:4 Nemanja Vučurević (57:33), 3:5 Viktor Čengeri (59:53) Isključenja: Mladost 8, Vojvodina 8 minuta.

MLADOST: Štimac Rojtinić, Tomić, Cerovečki, Čunko, Hanžek, Ivšac, Kozina, L. Kramarić, N. Kramarić, Matošić, Mirić, Novak, Premerl, Šakić, Šutevski, Trstenjak, Đerek.

VOJVODINA: Bukebum, Belić, Bjelogrlić, Čengeri, Kol, Dergačev, Jerković, Milićević, Nikolić, Puketa, M. Pušac, N. Pušac, Radosavljević, Stefanson, Vučurević.

Još jednom su oklopnici Vojvodine pokazali da imaju snage, volje i nerava da na gostovanju, u okrnjenom sastavu i sa povredama zadobijenim u meču u Jesenicama, pokažu najbolju igru i donesu bodove u Novi Sad. Posle odmeravanja snaga u prvoj trećini bez golova u nastavku su obe mreže bile pune. Tadija Mirić dva puta je savladao Adama Bukebuma, ali su Nemanja Vučurević i Nikola Pušac vrlo brzo izjednačili, da bi Mirić u 36. minutu i treći put savladao Kanađanina za 3:2 pred drugi odmor.

Ipak, domaćini nisu mogli više od toga. Bukebum je „gutao“ pakove u poslednjoj trećini, a nišanske sprave namestili su Miloš Pušac za izjednačenje, povređeni kapiten Vučurević za prvo vođstvo Lala i Viktor Čengeri sedam sekundi pre kraja za konačnih 5:3.