SP U20: Poraz Orlova na startu šampionata

Hokejaši Srbije nisu uspeli da savladaju Rumuniju i upišu prve bodove na Svetskom prvenstvu divizije dva grupe A u Litvaniji. Posle odlične prve trećine i vođstva od 3:0 izgubili su 5:3.

Srbija – Rumunija 3:5 (3:0, 0:3, 0:2)

Pramogu Arena. Gledalaca: 400. Sudije: T. Pahor, H. Johansen, L. Stepankevičius. Strelci: 1:0 Mateja Popović (7:34), 2:0 Marko Mladenović (16:03), 3:0 Petar Mirkov (18:38), 3:1 Elod Marton Karda (29:35), 3:2 Andrei Filip (31:34), 3:3 Andrei Filip (38:21), 3:4 Oliver Gece (40:52), 3:5 Huba Šilo (50:38). Isključenja: Srbija 6+10, Rumunija 4 minuta. Šutevi: Srbija 23, Rumunija 34.

SRBIJA: Vasić, Ilijin, Pejčić, Mladenović, Subotić, Dragović, Popović, Stojsavljević, Marković, Tarakan, Mirkov, Racić, Stojanović, Danilo Tomašević, Vdović, Mitrović, Gvozdenović, David Tomašević, Đinđić, Danji, Mašić, Savić. Selektor: Fred Peron.

RUMUNIJA: Ambrus, Demeter, Sabo, E. M. Karda, Gece, Časaneanu, Šilo, Gajdo, Boldisar, Reseg, Šador, N. Karda, Nađi Galaci, Galusnjak, Filip, Ilješ. Petrica, Kretu, Karamfil, Vasile, Antal, George. Selektor: George Justinian.

Sve je dobro počelo, brzi, organizovani napadi, Bojan Vasić fenomenalan na golu. Posle odlične odbrane u osmom minutu pak je stigao do kapitena Marka Dragovića koji je savršeno uposlio Mateju Popovića i Srbija je vodila 1:0. Nastavili su Orlovi sa ofanzivnom igrom, još osam minuta bilo je potrebno da posle bulija pred golom protivnika Petar Mirkov prosledi pak Marku Mladenoviću, a rumunskom golmanu ostalo je samo da još jednom izvadi pločicu iz mreže. Mirkov je 72 sekunde pre kraja prvog dela upisao još jedan poen, ovog puta on je bio strelac za fenomenalno vođstvo od 3:0.

A onda su Orlovi stali, Rumuni su preuzeli inicijativu, od 11šuteva u drugom delu tri puta je pak završio iza leđa Vasića za izjednačenje i 3:3 pre drugog odmora. Ista priča nastavila se i u završnici meča, hokejaši Rumunije iskoristili su svoje šanse, postigli još dva gola, a mladim oklopnicima Srbije ostaje da se dobro naspavaju i odmore pred drugi meč na prvenstvu protiv Španije u utorak 7. jauara od 14.30.