Kontinental kup: Partizan od 2:4 do pobede u foto-finišu

Šampion Srbije odigrao je utakmicu sa mnogo oscilacija i preokreta, u kojoj je nadoknadio dva gola zaostatka sa početka poslednje trećine i sa tri vezana gola u poslednjih 15 minuta susreta stigao od 2:4 do prve pobede na turniru. U igri “crno-belih” videlo se da nedostaje svežine usled relativno kasnog početka sezone, ali je zato podmlađen sastav našeg prvaka pokazao ogromnu želju da stigne do trijumfa nad izraelskim šampionom, imao inicijativu najvećim delom susreta (odnos šuteva 51-22) i zasluženo slavio na kraju.

Golove za srpski tim postigli su Dragan Komazec (dve asistencije), Nenad Raković, Aleksandar Vuković, Lazar Novaković i pomenuti Pavle Ogrizović za trijumf Partizana i prva tri boda na turniru. U redovima izraelskog prvaka sjajnu partiju pružio je Artem Verni koji je postigao prva tri pogotka svog tima i upisao asistenciju za poslednji gol koji je postigao Gil Kremer.

Naredni meč na turniru biće verovtano i odlučujući za “Crno-bele” i eventualni plasman u drugu rundu, u subotu od 12.30 časova protiv turskog šampiona Zejtinburnua koji je u drugom meču prvog kola savladao domaćina turnira Ibris-Skejt rezultatom 5:1 (1:0, 0:1, 4:0). Samo pobednik turnira plasiraće se u drugu rundu koja se od 21. do 23. oktobra igra u španskoj Haki.

Hokejaši Partizana slave gol Nenada RakovićaFoto: YouTube/Madstreamteam

Partizan nije dobro počeo meč, jer je već posle tri minuta imao rezultatski zaostatak posle pogotka Artema Vernija. Ipak, sredinom prvog perioda Dragan Komazec je golom sa plave linije poravnao rezultat, da bi posle njegovog šuta sa iste pozicije u 15. minutu Nenad Raković pokupio “otpadak” i doneo prednost našem timu. U završnici prve trećine Verni je iskoristio igrača više za svoj tim i doneo Izraelcima poravnanje na prvom odmoru, iako je Partizan bio mnogo bolji rival.

U nastavku se igralo znatno izjednačenije, a iako su delovali pomalo umorno  u tim momentima “Crno-beli” su kontrolisali igru. Međutim, četiri i po minuta pre poslednjeg odmora Verni ponovo koristi “pauer plej” za vođstvo Bat-Jama koje je početkom završnog perioda uvećao Gil Kremer savladavši Milana Lukovića (18 odbrana) za vođstvo od 4:2.

Nije se Partizan predavao, pa je 14 minuta pre poslednje sirene 14-godišnji Aleksandar Vuković ukrao pak u trećini rivala, šutirao sa nekih sedam-osam metara udaljenosti, a pak je ispod golmana Maksima Gokberga (46 odbrana) otklizao u mrežu za debitantski gol ovog dečaka u seniorskom dresu šampiona Srbije.

Osam minuta pre kraja susreta Komazec je izbio sam pred protivničkim čuvarom mreže, bio udaren u lice u gol šansi, ali se sudija nije oglasio. Ipak, na taj pak naleteo je Lazar Novaković i iz teške pozicije pogodio za poravnanje. Kada se već činilo da će biti viđeni produžeci, ekipa Rašida Šemsedinovića je zaigrala na “sve ili ništa”, rešena da u regularnom delu stiže do željene pobede. Dragan Komazec pobegao je pored leve ograde rivalu, “zavrnuo” pak u sredinu, a na njega naklizao Pavle Ogrizović i u padu pogodio, samo pola minute pre kraja, za veliku radost i prvi trijumf Partizanovih hokejaša.