MOL liga: Istorijski bod u Dunaujvaroši – hokejaši Beograda pali tek u penal seriji

Konačno je probijen led! Hokejaši najmlađeg srpskog kluba upisaće 30. septembar u ovdašnje hokejaške almanahe kao dan kada su zabeležili prvi bod u svojoj premijernoj sezoni u regionalnom takmičenju, iako su bili blizu i potpunom uspehu i pobedi koja bi im mnogo značila u nastavku sezone. Što nisu uspeli na četiri ovosezonske utakmice kao domaćini, učinili su na svom trećem gostovanju i tako najavili da bi konačno u tabeli regionalnog šampionata mogli da upišu i prvi trijumf. Ruku na srce, domaći hokejaši bili su bolji rival, imali mnogo više prilika (čak 55 udaraca na gol sjajnog Arsenija Rankovića), ali u igri našeg tima mogla je da se vidi rešenost da se zabeleži istorijski rezultat i na momente izuzetna zrelost kakva nije u prethodnim mečevima, što je potvrda da je samo bilo pitanje kada će naši hokejaši kompenzovati kasni početak sezone i "preboljevanje dečjih bolesti" u ovako jakom takmičenju kakva je MOL liga. Iako se u pojedinim trenucima u finišu osetio i strah dok su domaći (bezuspešno) pokušavali da stignu do pobedonosnog pogotka, beogradski "Plavo-beli" potvrdili su da imaju kvalitet za regionalno takmičenje i da vrlo uskoro od njih treba očekivati i osvajanje "celog plena".

Nije tako delovalo na isteku 17. minuta igre, jer su najpre Kigan Dansero u 11, a zatim i Žolt Azari u "pauer pleju" pogodili mrežu našeg tima za zabrinjavajućih 2:0 za domaćina. Ipak, u završnici tog perioda usledilo je sjajnih minut i po srpskog tima. Najpre je Samir Saliji izbacio iz igre dva čuvara pored desne ograde, a zatim uposlio usamljenog Hjuga Turkota koji pogađa za smanjenje rezultata, da bi potom David Arvaj gotovo iz "mrtvog ugla" za poravnanje rezultata.

U drugom periodu odlična igra Beograda u gotovo svim fazama igre, jedino je disciplina bila dosta problematična, budući da se naši hokejaši očigledno nisu dobro prilagodili kriterijumu suđenja, pa je i nervoza malo učinila svoje. Ipak, nju je presekao u 38. minutu Hjugo Turkot koji je u 38. minutu pogodio mrežu Davida Duščeka (32 odbrane), za svoj drugi gol na meču i potpun preokret. Bio je to sedmi pogodak sjajnog kanadskog internacionalca kojim se ponovo vratio na drugo mesto liste strelaca regionalnog takmičenja, iza zemljaka Ijana Mekdonalda iz Korone Brašov (osam golova).

Bio je to jasan alarm za uzbunu domaćeg tima koji je, kako se meč bližio kraju, bivao sve nervozniji. Tražili su "Čelični bikovi" u poslednjem periodu na sve načine put do mreže Rankovićevog gola, ali su se beogradski hokejaši sjajno branili, da bi pet minuta i 39 sekundi pre kraja Peter Nemet ipak doneo radost domaćim navijačima. Posle jedne nespretnosti i izgubljenog paka kod plave linije odbrambene trećine Beograda, Nemet je obezbedio produžetak. Uprkos činjenici da nisu odbranili mrežu u poslednjem periodu, srpski "oklopnici" uspeli su da obezbede prvi bod u istoriji kluba i to baš na mestu odakle je sve počelo – u Dunaujvaroši, gde su krajem avgusta otpočeli pripreme za debi u regionalnoj ligi.

U dodatnih pet minuta viđena je igra na "sve ili ništa" oba tima. Kidisali su u situaciji "3 na 3" naizmenično hokejaši obe ekipe, pa je viđeno mnogo zicera i već viđenog "zlatnog gola", pa iako su gosti u tim sistuacijama bili češće, na kraju je pobednika odlučila penal serija. Kazneni udarci nisu bili srećni za beogradski sastav, Turkot i kapiten Filipović promašili su prva dva šuta, dok je s druge strane Azari pogodio, da bi potom Ranković maestralno "skinuo" već viđen zicer Becea. U poslednjoj seriji, Samir Saliji je hladnokrvno pogodio za izjednačenje, ali je precizan bio i Kigan Dansero za trijumf domaćina – 4:3.

Priliku za nove bodove hokejaši Beograda imaće već u subotu od 19 časova kada u Budimpešti gostuju MAC-u, iako će u tom meču biti veliki autsajderi. Prošlosezonski finalista plej-ofa je u dosadašnjem toku sezone na šest odigranih susreta ispustio samo jedan bod, sada već dalekog 11. septembra protiv Čikserede (pobeda u penal seriji 2:1), pa su "Medvedi" trenutno jedini neporaženi tim u regionalnom takmičenju.

Sve rezultate i tabelu dosadašnjeg toka takmičenja u MOL ligi možete da pogledate OVDE.