MOL liga: Neporaženi "Medvedi" prejaki za Beograd, Turkot na čelu liste strelaca

Beogradski klub nije zabeležio je osmi poraz u sezoni, iako igrom nije razočarao protiv jedine neporažene ekipe u dosadašnjem toku regionalnog takmičenja. Prvi osvojen bod u sezoni zabeležen u petak protiv Dunaujvaroši pozitivno je uticao na srpski tim koji je iznenadio favorizovanog rivala na startu susreta, ali je domaćin uspeo da prednost Beograda posle gola Hjuga Turkota (asistencije Bjelogrlić i Saliji) u 3. minutu do kraja prvog perioda neutrališe da 15-minutnog odmora. Kanadski internacionalac nastavio je fenomenalnu golgetersku seriju postigavši osmi gol na isto toliko mečeva, a peti na poslednja četiri susreta. Turkot ove sezone nije zatresao mrežu jedino na gostovanju Ujpeštu, a ovim pogotkom došao je na deobu prvog mesta liste strelaca lige.

Šokantno vođstvo srpskog kluba domaćin je dugo pokušavao da sustigne, a u tom je uspeo tek na isteku 18. minuta kada je Džefri Jubinvil postiao svoj prvi gol na meču. Rezultat od 1:1 bio je više nego povoljan posle dvadeset minuta igre, ali je u nastavku usledila prava kanonada na gol Arsenija Rankovića. Reprezentativni golman imao je još jedno raspoloženo veče u Mađarskoj (37 odbrana), ali je uprkos tome četiri puta morao da vadi pak iz svoje mreže u u prvih 14 minuta drugog perioda. Glavni kreator preokreta domaćina bio je već pomenuti Jubinvil koji je još dva puta pogodio gol Beograda, među kojima i gol za vođstvo "Medveda" već u osmoj sekundi nastavka, dok je do kraja susreta upisao i dve asistencije, najpre Vinstonu Dej Čifu, prvom asistentu lige za četvrti gol domaćina, a potom i Gergiju Nađu kod šestog gola na startu poslednjeg perioda. Prethodno se među strelce upisao i Kristijan Nađ koji se svojim osmim golom u sezoni poravnao sa Turkotom na vrhu liste strelaca, ali je sa čak četiri upisane asistencije u susretu sa beogradskim "Plavo-belima" došao i na deobu prvog mesta najboljih poentera lige sa 17 poena, koliko ima i Tomas Klempa iz Korone Brašov.

Igrao se 46. minut kada je naš tim konačno uspeo da prekine seriju golova domaćina. Na ledu je bila treća postava Beograda, kada je mladi Luka Vukićević postigao svoj prvi gol u MOL ligi, uz asistenciju Uglješe Novakovića. Za razliku od nekih prethodnih mečeva, ekipa Kristera Dreberga bila je znatno disciplinovanija, pa je nešto više isključenja napravila tek u poslednjih 20 minuta, ali je uspela da odbrani sve napade rivala u "pauer pleju" na ovoj utakmici (ukupno osam minuta kazne; MAC šest minuta). Do kraja susreta samo je još Aron Kuncej pogodio za konačnih 7:2, četrdesetak sekundi pre poslednje sisrene.

Beograd je na taj način ostao na jednom osvojenom bodu iz osam odigranih susreta, ali najavio da bi uskoro srpska hokejaška publika mogla da vidi i prvi trijumf najmlađeg našeg kluba. Za tako nešto biće nekoliko prilika u naredne dve nedelje, pošto Beograd očekuje čak četiri meča pred svojim navijačima, među kojima su prva dva protiv rivala sa dna tabele. Već u petak u ledenu dvoranu "Pionir" stiže rumunska Dunarea Galac, desetoplasirana ekipa na tabeli i prva iznad našeg predstavnika (ima pet osvojenih bodova iz devet utakmica), dok samo dan kasnije (subota, 8. oktobar) drugi put ove sezone u srpsku prestonicu dolazi Čiksereda iz Mjerkuree Čuk, devetoplasirani tim na tabeli sa osam osvojenih bodova iz isto toliko mečeva. Nedelju dana kasnije Beograđani će ugostiti Ferencvaroš (petak, 14. oktobar) i prvaka MOL lige Jegešmedvek (16.10.)

Oba naredna rivala Beograda poražena su u subotu. Dunareu je na gostovanju u Brašovu deklasirala Korona rezultatom 12:4 (2:2, 4:0, 6:2), dok je Čiksereda pred svojim navijačima poražena od Jegešmedveka 4:1 (1:1, 1:0, 2:0).

Sve rezultate i tabelu dosadašnjeg toka takmičenja u MOL ligi možete da pogledate OVDE.