Kontinental kup: Partizanove nade za plasman u drugu fazu potonule u poslednjoj trećini

Šampion Srbije posle preokreta protiv Bat-Jama u prvom kolu (pobeda 5:4) nije uspeo da u potpunosti nadoknadi rezultatski zaostatak i u susretu sa prvakom Turske. Zejtinburnu je iskoristio “dužu klupu” i iskustvo čak šestorice internacionalaca (po dva ruska i ukrajinska, jednog finskog i jednog igrača iz SAD-a), te u poslednjoj trećini potpuno nadigrao mlad Partizanov tim i vrlo izjednačen meč u prvih 45 minuta meča, sa pet vezanih golova u završnici pretvorio u nerealno visok trijumf. Prethodno su “Crno-beli” uspeli dva puta da sustignu prednost rivala od 1:0 i 3:1, ali ih je umor i veliki broj isključenja odveo u ubedljiv poraz kojim su se oprostili od druge runde ovog takmičenja. U nju će putovati turski prvak, koji je sa dve ubedljive pobede u uvodna dva kola već obezbedio učešće na turniru u španskoj Haki (21-23. oktobar).

Po jedan gol i asistenciju za srpski tim upisao je Lazar Novaković, dok su po jedan gol postigli Dušan Janković i Nenad Raković. U redovima Zejtinburnua po dva gola postigli su Oleg Zadojenko i Brajan Tomas Danford, po jednom su se u strelce upisali Konstantin Kučkin, Doruk Kamiš i Anton Peronma, dok je najzaslužniji za trijumf turskog šampiona Oleg Vojcekivski koji je uz jedan postignut gol upisao čak četiri asistencije.

Partizan se u poslednjem kolu sastaje sa domaćinom turnira Irbis-Skejtom, u nedelju od 16 časova po centralno evropskom vremenu. Prvak Bugarske je u drugom meču drugog kola savladao izraelski Bat-Jam rezultatom 6:4 (2:0, 1:2, 3:2).

Gol Lazara Novakovića ipak nije nagovestio potpun preokretFoto: YouTube/Madstreamteam

Poput utakmice protiv Bat-Jama, Partizanovi hokejaši nisu dobro počeli ni ovaj duel, jer su već posle 80 sekundi igre imali rezultatski zaostatak, pošto je jedan odbitak pred golom Milana Lukovića (ukupno 24 odbrane) u mrežu ubacio Konstantin Kučkin. “Crno-beli” su se vrlo brzo konsolidovali, pa je u devetom minutu Dušan Janković iskoristio lepu asistenciju Lazara Novakovića za izjednačenje. Ipak, radost šampiona Srbije trajala je samo dvadeset sekundi, pošto je Oleg Zadojenko već u narednom napadu doneo novu prednost, da bi uprkos vrlo izjednačenoj igri dva tima prvak Turske na odmor otišao sa dva gola prednosti, pošto je Doruk Kamiš u 16. minutu pogodio za velikih 1:3.

“Crno-beli” su odlično počeli drugi deo igre, pošto je Nenad Raković u 22. minutu ubacio u gol “otpadak” posle šuta Srđana Ristića. Međutim, brojna isključenja onemogućili su ih da bolje razviju igru u drugoj trećini, pa su tek u završnici, posle dve vezane kazne protivnika uspeli da težište igre prebace pred protivnički gol, da bi 42 sekunde pre poslednjeg odmora Lazar Novaković presekao pas na plavoj liniji rivala, ušao u protivničku trećinu, a zatim snažnim udarcem poravnao rezultat savladavši odličnog ruskog golmana Nikitu Sandreja (27 odbrana) – 3:3.

Partizan je na početku poslednje trećine imao šansu da stigne do potpunog preokreta, ali nije realizovao dve vezane kazne, da bi na isteku druge Brajan Tomas Danford jedan kontranapad pretvorio u vođstvo. Tri minuta kasnije Oleksej Vojcekivski je pogodio u “pauer pleju”, da bi nepuna dva minuta kasnije i Zadojenko svojim drugim golom nagovestio konačan rasplet. U tim momentima hokejaši srpskog šampiona potpuno su potonuli, pa je Zejtinburnu novim golom Danforda i pogotkom Antona Peronme stigao do nerealno visoke pobede na kraju susreta – 3:8.