IHL U19: Polovičan učinak crveno-belih u duelu sa Olimpijom

Juniori Crvene zvezde u dvomeču sa Olimpijom u Beogradu ostvarili su polovičan učinak. Prvi duel u „Pioniru“ izgubili su 4:3 (2:1, 2:1, 0:1), dok su drugog dana u „Pingvinu“ upisali pobedu od 5:4 posle dramatične penal završnice.

U subotu je mladim oklopnicima Zvezde nedostajalo malo sportske sreće da bar u produžetku stignu do bodova. Poveli su golom Igora Mitrovića posle samo 35 sekundi, ali gosti su do kraja prvog dela uspeli da preokrenu na 2:1. Ni u nastavki nije bilo sreće za Zvezdu, još dva puta su hokejaši Olimpije zatresli mrežu domaćeg golmana Nila Bitona i poveli 4:1. Borbeni Mitrović smanjio je u 38. minutu vođstvo na 4:2, a na startu poslednje trećine Aleksa Gvozdenović poentirao za, kako se do kraja ispostavilo, konačnih 4:3 za Olimpiju.

Strelci: 1:0 Igor Mitrović (00:35), 1:1 Gregor Žeželj (8:03), 1:2 Luka Ogrinc (22:52), 1:3 Blaž Stipanič (22:52), 1:4 Blaž Stipanič (32:38), 2:4 Igor Mitrović (37:02), 3:4 Aleksa Gvozdenović (40:32).

Jutarnji duel u „Pingvinu“ počeo je loše za Zvezdu. Mreža Andreja Radojčića zatresla se čak četiri puta, jedini pogodak za Beograđane postigao je Bogdan Milosavljević u osmom minutu, pa su mladi oklopnici na prvi odmor otišli pri rezultatu 4:1. Smena na golu crveno-belih zaustavila je goleadu oklopnika Olimpije, a reprezentatici Antonije Mašić u 23. i Marko Dragović u 39. minutu daju nadu domaćinima da mogu do novih bodova u IHL šampionatu. U poslednjoj trećini još jedan mladi srpski reprezentativac Mateja Popović pet minuta pre kraja postiže gol za izjednačenje i odvodi meč u produžetak. Ipak su pobednika odlučili penalil. Najzaslužniji za novo slavlje mladih crveno-belih oklopnika svakako su golman Nil Biton koji je fenomenlano zaustavljao pakove hokejaša Olimpije i Mateja Popović koji je postigao odlučujući pogodak.

Strelci: 0:1 Karlo Marinković (1:17), 0:2 Žiga Mehle (4:50), 1:2 Bogdan Milosavljević (7:13), 1:3 Aleksej Turšič (17:40), 1:4 Žiga Mehle (19:46), 2:4 Antonije Mašić (22:16), 3:4 Marko Dragović (38:20), 4:4 Mateja Popović (54:31). Penali: 1:0 Mateja Popović, 1:1 Lepša Petronijevič, 2:1 Matija Dinić, 2:2 Matija Jan Lan, 3:2 Mateja Popović.