IHL: Srpski derbi pripao Beograđanima

Još jedan srpski crveno-beli derbi u Novom Sadu pripao je hokejašima Crvene zvezde. Beograđani su u trećem susretu u sezoni u okviru IHL šampionata, ali i nacionalnog prvenstva, slavili protiv Vojvodine 5:1.

Vojvodina – Crvena zvezda 1:5 (1:2, 0:1, 0:2)

Dvorana SPENS. Gledalaca: 150. Sudije: Nedeljković, Đ. Fazekaš, Dakić i Požar. Strelci: 1:0 Srđan Marković (1:25), 1:1 Viktor Zuev (11:37), 1:2 Pavle Podunavac (13:24), 1:3 Marko Brkušanin (34:56), 1:4 Marko Brkušanin (43:24), 1:5 Robert Sabadoš (55:47), Isključenja: Vojvodina 14, C. zvezda 12+10. Šutevi: Vojvodina 30, C. zvezda 22.

VOJVODINA: Bukebum, Belić, Babić, Bjelogrlić, Čengeri, Kol, Dergačev, Jerković, Marković, Miličević, Pajić, Puketa, M. Pušac, N. Pušac, Racić, Radosavljević, Stefanson, Tomašević, Vučurević.

CRVENA ZVEZDA: Ranković, Mitić, Anić, Brkušanin, Daniel, Dragović, Janković, Kasitski, Marković, Mašić, Novaković, Podunavac, Popović, Pulnikov, Ristić, Sabadoš, Španjević, Zuev, Cvik.

Iako su domaćini dobro otvorili utakmicu golom Srđana Matkovića već posle 85 sekundi, slavlje u ledenoj dvorani SPENS-a nije dugo trajalo. Zuev je u 12. minutu izjednačio, a Pavle Podunavac posle samo dva minuta preokrenuo na 2:1.

I pored izuzetne borbenosti i stalne opsade gola Arsenija Rankovića u prve dve trećine Lale nisu uspele da spakuju pak u mrežu.

U poslednjem delu, domaćini su stali, ni jedan jedini šut ka golu nisu uputili, a oklopnici Zvezde nisu imali milosti. Marko Brkušanin je još dva puta matirao golmana Vojvodine Adama Bukebuma, da bi konačnih 5:1 postavio Robert Sabadoš u 56. minutu.