MOL liga: Konačno probijen led – Istorijski trijumf Beograda uz het-trik sjajnog Turkota

Konačno je probijen led! Najmlađi hokejaški klub na ovim prostorima uspeo je da upiše prvu pobedu u svojoj istoriji, pošto je u odličnoj igri ove subotnje večeri nadigrao tim Čikserede. Pokazali su beogradski hokejaši da napredak u igri ostvaren u prethodnim utakmicama nije bio privid, te da je bilo samo pitanje vremena kada će početi da beleže partije vredne bodova u regionalnom takmičenju. Iako je još u premijernom meču u MOL ligi bilo nagoveštaja da mogu da savladaju tim iz Mjerkuree Čuk, taj uspeh zabeležen je u jubilarnoj desetoj utakmici u sezoni, ponovo protiv istog rivala. Ekipa Kristera Dreberga pokazala je znatno viši nivo igre i koncentracije nego u meču igranom dan ranije protiv Dunaree i zasluženo stigla do bodova kojima je najavila da bi mogla uskoro i da krene u beg sa začelja tabele.

Junak istorijskog trijumfa beogradskog MOL ligaša bio je ponovo kanadski internacionalac Hjugo Turkot. Sjajni napadač još jednom je pokazao izuzetan igrački kvalitet, tri puta je uspeo da savlada golmana rumunskog tima, zemljaka Rafaela Žirara (21 odbrana) i time trasirao put Beograđanima do konačnog cilja. Turkot je golom u 16. minutu najavio trijumf domaćeg tima, a zatim u prvom minutu nastavka učinio ga izvesnim, kada je realizovao "pauer plej" za veliko vođstvo Beograda od 3:0. Srpski klub odlično je počeo meč, vrlo motivisano ušao u duel, sa velikom željom da nadoknadi propušteno u nedovoljno uverljivom izdanju protiv Dunaree. Petar Novaković je već u četvrtom minutu doneo prednost Beogradu svojim debitantskim golom u regionalnoj ligi.

Prednost našeg tima samo donekle je ugrožena u 35. minutu kada je Peter Robert smanjio prednost domaćina, ali je kanadski internacionalac Metju Spaford sa poslednjim zvukom sirene u drugoj trećini učinio svom timu "medveđu uslugu" udarivši jednog od igrača Beograda i zaradio veliku kaznu od pet minuta. Naš tim već u prvom minutu poslednjeg perioda realizovao je prednost igrača više preko Nemanje Vučurevića, a iako ni ovog puta, kao ni dan ranije, Beograd nije iskoristio dvostruki "pauer plej" u minutima koji su usledili, može se reći da je igra sa hokejašem više konačno profunkcionisala. Potvrda tome je i gol Daniela Despotovića u 49. minutu. Švedski internacionalac našeg porekla u petak je debitovao za beogradski sastav, a već dan kasnije upisao je i prvi pogodak u dresu novog kluba za ogromnih 5:1.

Ponovo sjajan: Hjugo Turkot het-trikom stigao na čelo liste strelacaFoto: SHLS

Sasvim je jasno bilo u tim momentima da će Beograd konačno zabeležiti toliko željeni trijumf, ali je u narednim minutima koncentracija ipak donekle popustila, pa su gosti iz Erdelja u periodu od 53. do 56. minuta sa dva gola u mreži odličnog Alekseja Trifonova (23 odbrane) malo zabrinuli, ali i probudili domaće navijače koji su željni prvog trijumfa svog tima podrškom pogurali svoje ljubimce do gola koji je tri minuta pre kraja postigao Turkot i tako na najbolji način krunisao sjajnu igru, a publici u "Pioniru" najavio sve bolje igre u nastavku takmičenja.

Beograd naredne nedelje očekuju još dva meča na domaćem ledu, u kojima će se sastati sa nimalo naivnim rivalima. U petak u "Pionir" dolazi Ferencvaroš koja je 16. septembra kao domaćin savaladala srpski klub rezultatom 10:2, dok dan kasnije u Beograd ponovo dolazi Jegešmedvek, šampion regionalnog takmičenja koji je pre dve nedelje slavio u našoj najvećoj dvorani rezultatom 4:1, u duelu u kojem srpski hokejaši bez obzira na poraz nimalo nisu razočarali.

Sve rezultate i tabelu dosadašnjeg toka takmičenja u MOL ligi možete da pogledate OVDE.