IHL: Skupi penali za Vojvodinu

Hokejaši Vojvodine i u drugom duelu dvomeča protiv Mladosti u IHL šampionatu nisu uspeli da izbegnu penale.  Odigrali su još jedan neverovatan meč u ledenoj dvorani SPENS i u iscrpljujućoj igri nerava u 11. seriji penal ruleta izgubili 4:3.

Vojvodina – Mladost 3:4 (1:2, 1:1, 1:0, 0:0, 3:4)

Ledena dvorana SPENS. Gledalaca: 170. Sudije: I. Nedeljković, T.  Fazekaš, S. Dakić, D. Popović. Strelci: 1:0 Marko Puketa (7:36), 1:1 Tadija Mirić (9:38), 1:2 Jan Smolec (12:37), 1:3 Danijel Plahutar (22:10), 2:3 Džon Stefanson (32:03), 3:3 Andrija  Racić (46:05). Penali: 0:1 Jan Smolec, 1:1 Relja Radosavljević, 1:2 Domen Vedlin, 1:3 Bruno Fičur, 2:3 Miloš Pušac, 3:3 Nemanja Vučurević, 3:4 Tadija Mirić. Isključenja: Vojvodina: 8, Mladost 16 minuta. Šutevi: Vojvodina 31, Mladost 59.

VOJVODINA: Bukebum, Belić, Babić, Bjelogrlić, Čengeri, Kol, Dergačev, Jerković, Marković, Puketa, M. Pušac, N. Pušac, Racić, Radosavljević, Stefanson,Vučurević.

MLADOST: Štimac Rojtinič, Goršić, Čunko, Fičur, Ivšac, Kozina, Kramarić, Matošić, Mirić, Novak, Plahutar, Šakić, Smolec, Šutevski, N. Trstenjak, T. Trstenjak, Vedlin.

Poveli su domaćini golom Marka Pukete u osmom minutu, ali samo 122 sekunde kasnije Tadija Mirić je izjednačio, da bi Jan Smolec preokrenuo i na prvi odmor su otišli pri rezultatu 2:1. Iako je dva puta matiran, na golu je neverovatan bio Adam Bukebum koji je u prvoj trećini zaustavio 23 projektila gostiju.

Nastavili su oklopnici Mladosti opsadu crveno-belog gola, Danijel Plahutar je povećao prednost, na 3:1, ali je Džon Stefanson uspeo u 33. minutu da vrati nadu Lalama da mogu do novih bodova.

Produžetak, kasnije i penal seriju, obezbedio je Andrija Racić kad je u 47. minutu na asistenciju Miloša Babića i Bogdana Dergačeva izjednačio na 3:3.

A onda, igra nerava… Penal rulet… Poveli su gosti 3:1, da bi u poslednje dve serije Miloš Pušac i Nemanja Vučurević uz fenomenalne odbrane Bukebuma izjednačili na 3:3. Igralo se do “zlatnog”gola, a Bukebum i Štimac spustili su zavese ispred mreža. Još pet pokušaja sa obe strane zaustavljena su ispred gol linije. Sve dok na crtu nije drugi put izašao Tadija Mirić i spakovao pak iza leđa kanadskog internacionalca Adama Bukebuma. Oklopnici Mladosti upisali su nova dva boda, a Vojvodina sa 23 boda očekuje poslednji duel sa Crvenom zvezdom pred plej-of na sedmom mestu IHL karavana.