MOL liga: Beograd ispustio pobedu u Sekešfehervaru, ali upisao vredan bod

Najmlađi klub na srpskoj hokejaškoj sceni upisao je peti bod u svojoj debitantskoj sezoni u regionalnom takmičenju, iako je imao priliku da stigne i do druge pobede u sezoni i to protiv protiv kojeg su odigrali prvi meč u istoriji kluba, pre nepuna dva meseca u predsezonskom meču u Dunaujvaroši. Beograđani su u poslednjih 13 minuta večerašnjeg susreta ušli sa prednošću od jednog gola (3:2), posle drugog ovosezonskog pogotka Roberta Sabadoša, ali je samo tri minuta pre poslednje sirene treći put na meču kapitulirao odlični ruski čuvar mreže Aleksej Trifonov (39 odbrana), da bi potom već umorni tim Kristera Dreberga na startu produžetka potpuno slomio kandski bek Devon Krog. Uprkos sjajnoj borbi mora se uzeti u obzir i inicijativa domaćina tokom najvećeg dela meča (odnos udaraca čak 43-20 u korist Fehervara), pa beogradski "oklopnici" mogu da budu zadovoljni učinjenim u Sekešfehervaru, iako ostaje žal za ispuštenim "celim plenom" od kojeg ih je delilo svega dvestotinak sekundi.

Nije dobro počelo za srpski tim jer je već posle nepuna dva minuta domaćin vodio golom kanadskog internacionalca Prestona Šupa. Kako je to bilo u većini ovosezonskih mečeva, nije to demoralisalo borbene hokejaše srpskog tima. Samo četiri minuta kasnije rezultat na semaforu je poravnat, pošto je Hjugo Turkot 17. put ove sezone matirao protivničke golmane, posle asistencije Nemanje Vučurevića. Hitronogi Kanađanin je na taj način još jednom potvrdio klasu u regionalnom takmičenju, pošto u 14 ovosezonskih mečeva nije bio strelac samo na jednom, potvrdivši prvo mesto na listi strelaca sa tri više od prvog pratioca Kinana Danseroa iz Dunaujvaroši.

Ipak, i domaćin je brzo uzvratio, pa su samo dva minuta kasnije "Titani" ponovo imali prednost, a ponovo je u glavnoj ulozi bio Preston Šup koji je drugim golom na meču potvrdio pedigre koji je stekao titulom američkog koledž šampiona 2013. godine sa Univerzitetom Kanisius. Nije ni to obeshrabrilo naš tim koji posle dugog perioda igre bez golova (gotovo polovina utakmice), uprkos podređenom položaju, uspeva da četiri i po minuta pre poslednjeg odmora stigne do novog izjednačenja. Dosta problematični "pauer plej" u ovoj sezoni profunkcionisao je posle akcije "slovačke veze", Samira Salijija i Davida Arvaja, da bi Danijel Despotović još jednom potvrdio da je njegov dolazak iz švedske Prve divizije bio pun pogodak – 2:2.

Povoljan rezultat dao je dodatnu snagu gostima, a beogradski hokejaši bili su blizu ekstaze kada je posle sedam minuta igre u poslednjem periodu Robert Sabadoš, jedini igrač našeg kluba koji je pre ove sezone imao iskustva igranja u MOL ligi, pogodio mrežu posle dodavanja mladog Pavla Podunavca, koji je na taj način upisao prvi poen u seniorskoj MOL ligi (igrao za juniorski tim MAC-a). Međutim, velika inicijativa domaćina do kraja susreta urodila je plodom na već opisan način, pa su "Titani" najpre obezbedili jedan bod golom Petera Vincea, a zatim i drugi pogotkom Devona Kroga posle 52 sekunde igre u preodužetku, iskoristivši tako isključenje kapitena Dimitrija Filipovića u poslednjim sekundama regularnog dela.

Hokejaši Beograda se u našu prestonicu vraćaju sa jednim osvojenim bodom iz mečeva protiv Debrecina i Fehervara. Sledi nedelju dana pauze, a zatim meč protiv snažnog budimpeštanskog MAC-a, drugoplasiranog tima na tabeli i prošlogodišnjeg finaliste od kojeg je naš tim izgubio meč igran u glavnom gradu Mađarske 1. oktobra rezultatom 7:2. Dva dana kasnije u ledenu dvoranu "Pionir" dolazi još jedan tim iz prestonice našeg severnog suseda, ekipa Ujpešta.

Sve rezultate i tabelu dosadašnjeg toka takmičenja u MOL ligi možete da pogledate OVDE.