Zvezdini juniori protutnjali Kranjem, polovičan učinak protiv Zagreba u "Pioniru"

Juniori Crvene zvezde odigrali su još jedan sjajan meč u slovenačkom šampionatu. Najstarija juniorska selekcija beogradskog kluba zabeležila je trijumf i na četvrtom ovosezonskom gostovanju u isto toliko mečeva u "Deželi". Zvezdini hokejaši slavili su najubedljiviji trijumf u sezoni, ovog puta u Kranju protiv Triglava – 9:1 (1:1, 4:0, 4:0). Sjajnom partijom tim Jovice Rusa sačuvao je čelo tabele sa maksimalnih 12 bodova, koliko ima i ljubljanska Olimpija, ali "Zmajčeki" imaju dva odigrana susreta više od Beograđana. Odličnu partiju sa po dva postignuta gola pružili su Danijel Mihal (dve asistencije), Vasilije Anđelković (1A) i Džordž Tarakan, po jednom su se u strelce upisali Marko Dragović (1A), Igor Mitrović (1A) i David Miljković, ali bi epitet junaka utakmice mogao da ponese i Matija Vuković koji nije zatresao mrežu protivnika, ali je upisao čak četiri asistencije. O Zvezdinoj dominaciji mnogo govori i odnos udaraca na gol od čak 45-16! "Crveno-beli" takmičenje nastavljaju u nedelju, 30. oktobra u ljubljanskom "Zalogu" kada će se sastati sa juniorima Slavije, što će biti i derbi kola, budući da slovenački klub trenutno ima samo bod manje od Crvene zvezde na trećem mestu na tabeli, istina, uz dve odigrane utakmice više.

Konačno je i beogradska publika imala priliku da gleda mečeve slovenačke lige. U ledenoj dvorani "Pionir" u subotu je gostovala ekipa Zagreba u kategorijama U16 i U12, a "Crveno-beli" zabeležili su polovičan učinak. Težak poraz od Mladih Jesenice prošlog vikenda (2:9), hokejaši Crvene zvezde u kategoriji do 16 godina nadomestili su ubedljivim trijumfom protiv Zagrepčana rezultatom 8:2 (1:0, 2:0, 5:2). Zvezdini hokejaši su imali potpunu dominaciju punih 55 minuta (ukupan broj udaraca na meču 34-17), a posebno je izražena bila u trećem periodu u kojem su za prvih 15 i po minuta postigli pet golova za velikih 8:0. Tek u poslednjim minutima gosti su uspeli da donekle ublaže poraz za konačnih 8:2. Het-trik na ovom susretu u periodu od samo pet minuta u poslednjoj trećini (od 47. do 52. minuta) zabeležio je Strahinja Vdović, dok je mirnu prednost domaćem timu golovima u prva dva perioda obezbedio bek Zvezde Marko Mladenović. U strelce se upisao i Aleksandar Vuković, dok su sjajni bili kapiten Marko Dragović sa jednim pogotkom i čak tri asistencije, odnosno bek Đorđe Stojsavljević koji je uz gol upisao i jedno dodavanje za pogodak. Zvezda je trenutno četvrti tim tabele slovenačkog prvenstva sa devet bodova iz pet odigranih mečeva, osam manje i meč manje od vodećih Jeseničana, koji su pobedom zabeleženom tek u penal seriji protiv Bleda (3:2) izgubili prvi bod u sezoni. Beogradski tim u subotu gostuju MK Bledu, trenutno drugoplasiranom timu na tabeli sa 12 osvojenih bodova iz šest utakmica.

Kompletno slavlje Crvene zvezde ovog vikenda ipak nije viđeno, pošto je u duelu istih protivnika, samo u konkurenciji pionira (U12) u kojoj je Zagreb bio bolji rezultatom 7:2 (2:0, 3:1, 2:1). Gosti su do ključne prednosti stigli početkom drugog perioda kada su imali rezultat od 3:0. "Crveno-beli" uzvratili su golom Andreje Popovića u 21. minutu, ali je potom usledila serija Zagrepčana od 4-0, da bi tek u završnici Lazar Lalošević smanjio rezultat posle asistencije upravo Popovića, za konačnih 2:7. Bio je to drugi poraz ekipe Vukašina Stevića u četiri odigrana susreta, posle kojeg se nalazi na šestom mestu sa šest bodova, 12 manje (i dve utakmice manje) od neporažene ljubljanske Olimpije.