MOL liga: Još jedan minimalan poraz Beograda, UTE se provukao u "Pioniru"

Hrabrosti je bilo, ali je sreća izostala… Sedmi put ove sezone, a peti na domaćem ledu beogradski tim poražen je minimalnim rezultatom u mečevima regionalne MOL lige. Srpski hokejaši još jednom su pružili odličnu partiju pred domaćim navijačima, ali je nedostajalo koncentracije i bolje realizacije kako bi naš tim uspeo da stigne do druge pobede u sezoni ili makar produžetka kojim bi krunisali sve bolju formu koju prikazuju iz utakmice u utakmicu. Blizu 400 poklonika hokeja imalo je priliku da vidi veoma brz, dinamičan, borben hokej, u većem elu susreta izuzetno nervozan na obe strane, što je samo pokazivalo izuzetnu želju dva tima da stignu do bodova. Naš tim u potpunosti je parirao rivalu koji je, međutim, znatno bolje od hokejaša Beograda kažnjavao greške domaćeg tima i krajem druge trećine stigao do prednosti od 3:0 za koju se činilo da će puleni Kristera Dreberga teško sustići. Ipak, sjajna borba u poslednjem periodu nagrađena je sa dva brza gola u samo dvadesetak sekundi 49. minuta igre, što na kraju ipak nije bilo dovoljno da se izbori produžetak i tako obezbedi makar jedan bod koji je, prema svemu viđenom, najmanje što su srpski hokejaši zaslužili.

Počelo je vrlo borbeno i izjednačeno na obe strane, ali je gost stigao do prvog gola kada je Karol Čani u kontranapadu poslao pak pod prečku gola Alekseja Trifonova (ukupno 26 odbrana na meču). Beograd je imao izuzetnu priliku da izjednači u 14. minutu, kada je imao dvostruki "pauer plej", ali po ko zna koji put ove sezone takve situacije nije uspevao da realizuje. Najbolju šansu propustio je Hjugo Turkot koji je sjajno prošao po levom krilu isfintirao čak i golmana Ujpešta Aleša Silu (takođe 26 odbrana), ali je njegov povratni pas za Roberta Sabadoša čuvar mreže gostiju nekako uspeo da zaustavi.

Drugi period obeležila je izuetno nervozna igra u kojoj su se iskusni gosti bolje snašli. Viđeno je mnogo isključenja, a ponovo nije funkcionisao igrač više za naš tim. S druge strane UTE je sredinom utakmice uspeo da posle jednog bulija pred golom Trifonova brzopotezno realizuje dodavanje Hebara za Ladislava Sikorcina koji udvostručuje prednost gostiju iz Budimpešte. Od tog momenta nervoza je počela da uzima svoje, a jedan za drugim u tim momentima na klupi za kažnjene ređali su se Arvaj, Turkot, Anić i na kraju Sabadoš, a upravo posle isključenja poslednje pomenutog pak je i treći put završio u mreži našeg tima, pošto se posle asistencije kod prethodnog pogotka, ovog puta u strelce upisao i sâm slovenački reprezentativac Andrej Hebar. Opšti je utisak, međutim, da su neke od pomenutih kazni bile pomalo čudne, a gosti su svoje prilike uspevali da realizuju za razliku od domaćina koji se neuobičajeno mnogo mučio da "otvori" rivala.

U tome su ipak uspeli sredinom poseldnjeg perioda. Iako su u dosadašnjem delu sezone već mnogo puta imali prednost od dva igrača više na ledu, posebno kao domaćini, a duže od bilo koje druge ekipe proveli na ledu u situaciji "5 na 3", hokejaši Beograda su na ovom susretu tek drugi put u 16 mečeva uspeli da materijalizuju brojčanu prednost. Igrao se 49. minut kada je Hjugo Turkot svojim 18. golom u sezoni vratio nadu domaćoj ekipi, a sebi ponovo doneo deobu prvog mesta liste strelaca sa Kiganom Danseroom iz Dunaujvaroši. Kako se situacija na ledu razvijala do tog momenta niko nije mogao da pretpostavi da će u samo dvadesetak sekundi domaći uspeti da se potpuno vrate u igru. Srpski hokejaši iskoristili su i drugog igrača više i u "velikoj kazni" od pet minuta uspeli da posle udarca Dominika Crnogorca sa plave linije Robert Sabadoš skrenuo je pločicu u mrežu rivala za veliku radost i potpuno otvorenu utakmicu do kraja.

Taj gol bio je signal za Beograđane da sve karte bace u napad, ređali su se napadi pred golom UTE-a, a u samoj završnici i gosti su postali sve nervozniji, napravili dva vezana isključenja u poslednja dva minuta, pa je Drebergov tim imao još jednom priliku da sa dva igrača više stignu do produžetka. Povukao je u poslednjem minutu Šveđanin sa leda i golmana Trifonova, ali opsada gola gostiju nije urodila plodom, pa je Ujpešt ipak sa sobom odneo tri boda u prestonicu Mađarske.

Prava je šteta što posle izuzetno dobrih igara našeg tima u prethodnom periodu sledi dvonedeljna pauza u MOL ligi. Ne računajući ubedljiv poraz u Debrecinu (0:6), Beograđani su u poslednjih osam utakmica izgubili čak pet utakmica sa samo jednim golom razlike, šampion Jegešmedvek je bio bolji rezultatom 6:4, dok je zabeležen i prvi trijumf u ligi protiv Čikserede sa 6:3. Takmičenje u MOL ligi Beograd će nastaviti 11. novembra gostovanjem upravo ekipi iz Mjerkuree Čuk, što će biti odlična prilika da ponovo uhvati priključak sa rumunskim klubom koji je večeras iznenadio Fehervar i slavio rezultatom 4:2. U ostalim mečevima Debrecin je kao domaćin savladao Jegešmedvek rezultatom 2:0, MAC je kao gost slavio protiv Ferencvaroši (5:1), dok je Dunaujvaroš odnela sva tri boda iz rumunskog Brašova pobedom nad Koronom 4:1.

Sve rezultate i tabelu dosadašnjeg toka takmičenja u MOL ligi možete da pogledate OVDE.