Zvezdini seniori počeli takmičenje u slovenačkoj ligi, stariji pioniri u Austriji izgubili u penal seriji

Seniorski tim Crvene zvezde drugu sezonu u okviru Državnog prvesntva Slovenije počeo je na teškom gostovanju Celju (3:7) u kojem je domaćin zabeležio sedmi trijumf u sezoni i tako sačuvao lidersku poziciju ispred Triglava. Iskusni domaćin dominirao je u ovom susretu uputivši čak 55 udaraca na gol čuvara mreže "Crveno-belih" Jovana Fehera (36 odbrana, šest primljenih golova) i Juga Mitića (12 odbrana, jedan primljen gol), dok je beogradski tim zabeležio tek 11 šuteva, ali i čak tri puta matirao Mateja Duha (osam odbrana). U igri mladog tima Nenada Milinkovića jasno se videla neuigranost, ali trener gostiju može da bude izuzetno zadovoljan pruženim svojih mladih pulena među kojima vredi istaći gol šesnaestogodišnjeg omladinskog reprezentativca Vasilija Anđelkovića koji je u debitantskom nastupu za prvi tim postigao svoj prvi gol u seniorskoj karijeri i prvi pogodak svoje ekipe u novoj sezoni, kojim se Zvezda sredinom prvog perioda vratila u meč posle početnog vođstva domaćina od 2:0. Asistencije Anđelkoviću kod tog gola dali su još jedan junior Danijel Mihal i Siniša Pajić, dojučerašnji hokejaš NS Starsa i juniorski reprezentativac Srbije koji je svoj debi za Crvenu zvezdu obeležio i golom u 34. minutu susreta za smanjenje rezultata na 4:2.

Domaći tim je do kraja drugog dela rešio pitanje pobednika Nejca Kasteliča i Blaža Kneza, da bi u poslednji period Zvezda ušla sa zaostatkom od tri gola, pošto je Ivan Glavonjić, donedavno hokejaš Beograda, u 40. minutu realizovao "pauer plej" posle asistencija iskusnog Marka Prokića i još jednog juniorskog reprezentativca Miloša Nikolića. Na taj način je Glavonjić, poput Pajića, krunisao dobar debi u crveno-belom dresu, pošto je prethodno asistirao Novosađaninu kod drugog gola. Do kraja susreta Kastelič je još jednom zatresao mrežu Beograđana za konačnih 7:3. Osim prethodno pomenutih, dres Crvene zvezde u Celju su nosili i Andrija Jovović, Džordž Tarakan (obojica juniori), "starosedeoci" Vladimir Živić, Mirko Ješić, Božidar Ignjatović, Stefan Požar i kapiten Stefan Gačić, odnosno povratnik iz SAD-a Vojin Dragović i još jedan bivši član NS Starsa Relja Radosavljević.

Poraz su ovog vikenda zabeležili i stariji pioniri koji su na gostovanju u asutrijskom Klagenfurtu ozbiljno namučili domaći KAC, ali na kraju ipak poraženi rezultatom 3:2. Zvezda je vodila golom Vuka Savića u završnici prvog perioda, da bi domaćin preokrenuo golovima Lipiča u drugoj i Kasatija posle pet minuta igre u trećoj trećini. Ipak, nepunih pet minuta pre poslednje sirene Pavle Stojanović doneo je Zvezdi produžetak u kojem nije bilo pogodaka. Tim Marka Juloskog nije uspeo da upiše i drugi bod u Koruškoj, domaćin je bio nešto precizniji u penal seriji i tako zadržao četvrtu poziciju na tabeli, dok je Crvena zvezda trećim porazom u sezoni ostala na sedmoj poziciji.