Prvenstvo Srbije: Goleada u „večitom derbiju“, Partizan posle mnogo preokreta savladao Zvezdu

„Večiti rivali“ odigrali su izuzetno kvalitetnu utakmicu, u sličnom stilu u kojem su završili plej-of prošle sezone. Oko 400 gledalaca u našoj najvećoj dvorani imalo je priliku da vidi čak 12 pogodaka i tri velika preokreta, a na kraju je pobedu odneo aktuelni šampion države.

Mladi tim Crvene zvezde imao je prednost od 2:0 i 5:3, ali je iskusniji „crno-beli“ sastav u poslednjih jedanaest minuta uspeo da preokrene rezultat, a najzaslužniji za trijumf „gostiju“ na ovom meču bio je mladi Lazar Novaković koji je u poslednja tri minuta utakmice sa dva vezana gola nerešen rezultat (5:5) pretvorio u trijumf Partizana.

Dva gola za „Crno-bele“ postigao je i Pavle Ogrizović, dok su po jedan pogodak i asistenciju upisali Srđan Ristić i Dragan Komazec, a jedan gol zabeležio je Lav Mitić. U Crvenoj zvezdi odličnu partiju pružio je ruski internacionalac Aleksandr Zubricki sa dva gola i jednom asistencijom, po jedan gol i upisano dodavanje ostvarili su Belorus Evgeni Leonov i Marko Prokić, dok se u strelce upisao i Džordž Tarakan.

Meč je odigran u izuzetno jakom ritmu, sobzirom na činjenicu da je ovo sâm početak sezone. Zvezda je bolje"otvorila" susret, sa dva pogotka u samo dva minuta igre sredinom prvog perioda, a strelci su bili akvizicije iz inostranstva, Belorus Evgeni Leonov i ruski internacionalac Aleksandr Zubricki. Ipak, Partizanovi hokejaši brzo su uzvratili i preko isuknog Srđana Ristića smanjili rezultat samo 15 sekundi posle drugog gola nominalnog domaćina. Bio je to rezultat kojim se otišlo na odmor, da bi u nastavku partizan bio nešto konkretniji.

Igrao se 25. minut kada je Pavle Ogrizović realizovao "pauer plej" za izjednačenje, da bi četiri minuta pre poslednjeg 15-minutnog odmora Dragan Komazec pogodio za potpuni preokret. Međutim, manje od pola minuta pre kraja drugog perioda Marko Prokić je postigao svoj prvi gol po povratku u redove "Crveno-belih" za potpuni egal pred poslednju trećinu.

A u njoj prava goleada. Krenulo je novim potpunim preokretom u prvom delu. Najpre je Džordž Tarakan nadmudrio Milana Lukovića (22 odbrane), pošto je umesto povratnog pasa kada se nalazio iza gol linije pogodio golmana Partizana za vođstvo Zvezde, da bi u 49. minutu Aleksandr Zubricki lepim prodorom, a zatim i preciznim udarcem pogodio za svoj drugi gol i velikih 5:3, jedanaest i po minuta pre kraja susreta.

Od tog momenta Partizanovi "oklopnici" zaigrali su ofanzivnije, a brz gol mladog Lava Mitića vraća potpunu neizvesnost u utakmicu. Šest minuta pre kraja "Crno-beli" su imali "pauer plej" u kojem je Pavle Ogrizović svojim drugim golom još jednom doneo izjednačenje Partizanu, da bi potom usledila završnica u kojoj je glavnu ulogu imao Lazar Novaković. Napadač kluba iz Humske je u samo 45 sekundi dva puta iskoristio asistencije Nenada Rakovića i lepim golovima savladao Jovana Fehera (27 odbrana) za trijumf "gostiju" u prvom od najmanje četiri ovosezonskih "večitih derbija", koliko će ih biti odigrano u ligaškom delu sezone.

Šampionat Srbije nastavlja se već u subotu kada će hokejaši Partizana ponovo na led, u novosadskom matineu protiv domaćeg NS Starsa. Meč u ledenoj dvorani „Spens“ počinje u 12.45 časova.