Međunarodna U12 & U14 liga: Zagrebu tri pobede u Novom Sadu, Partizanovi pioniri na čelu

Treći turnir noformiranog takmičenja kojim rukovodi Savez hokeja na ledu Srbije, a čiji se rezultati bodovuju i za Prvenstvo Srbije, odigran je u nedelju, 13. novembra u ledenoj dovrani "Spens" u Novom Sadu. Prvim ovosezonskim susretom ekipa u Novom Sadu takmičenje je započeo KHL Zagreb čije su dve selekcije odigrale po dva susreta protiv pionira kombinovane ekipe NS Stars/Spartak, odnosno Partizana.

Turnir je počeo utakmicom između mlađih pionira Partizana i Zagreba u kojoj su gosti bili bolji rezultatom 2:0. Zagrepčani su duel u "Srpskoj Atini" završili bez primljenog gola u mreži Davida Stankovića, dok su za 36 minuta uspeli dva puta da savladali golmana "Crno-belih" Željka Bodiša. Gosti iz hrvatske prestonice poveli su u šestom minutu golom Hrvoja Zovka, da bi šest minuta pre kraja susreta Brunja Zovka potvrdio pobedu Zagrepčana.

U drugom meču kategorije U12 Zagreb je bio još ubedljiviji. Domaći NS Stars/Spartak imao je priključak za rivalom do 23. minuta, kada je Filip Sujetličić doveo hrvatski tim u vođstvo od 2:0, da bi u trećem periodu domaćin potpuno pao, pa su u periodu od 27. do 35. minuta strelci redom bili Hrvoje Zovko, Borna Savić, Brunj Zovko i Patrik Čurla za ubedljivih 6:0 Zagrepčana i drugo mesto na tabeli posle tri odigrana turnira.

Jedini trijumf srpskim ekipama doneo je u starijoj kategoriji do 14 godina beogradski Partizan koji je bio bolji od Zagreba rezultatom 5:2. "Crno-beli" su poveli golom Andreja Živanova u devetom minutu, da bi do kraja prvog perioda gosti izjednačili pogotkom Karla Marinkovića. U nastavku Bepgrađani stižu do nove prednosti golom Slavka Vidovića, da bi pet sekundi pre sirene prednost uvećao Mijat Filipović. U poslednjih 15 minuta neizvesnost je vratio Marko Gutovski, ali su svojim drugim golovima na meču Vidović i Živanov potvrdili pobedu Partizana i tako sačuvali nepobedivost i čelo tabele posle tri odigrana turnira.

U drugom meču u kategoriji U14 Zagreb je zabeležio znatno povoljniji rezultat. Gosti su i u starijem uzrastu bili bolji od kombinovanog tima NS Starsa i Spartaka rezultatom 6:2. Do važne prednosti Zagrepčani su stigli posle deset minuta igre, da bi u nastavku golom Ivana Bokšića povećali na velikih 3:0. Ipak, tri minuta pre poslednjeg odmora Božidar Ilić vraća nadu domaćinu, ali je Lavro Kumanović prednost gostiju ponovo povećao na sigurna tri gola prednosti (1:4). Bojan Đorđević smanjio je rezultat u 37. minutu, da bi u poslednja tri minuta gosti potvrdili trijumf pogocima Kumanovića i Marinkovića za konačnih 2:6.

Međunarodna U12 & U14 liga pokrenuta je ove godine u saradnji hrvatskog, bugarskog i srpskog hokej saveza, na inicijativu Saveza hokeja na ledu Srbije. Ligu koja je zamišljena kao jedan od puteva razvoja hokeja u reigonalnim okvirima čine srpski klubovi SKHL Crvena zvezda, HK Partizan i NS Stars/Spartak, zatim hrvatski KHL Mladost i KHL Zagreb, odnosno bugarski NSA Sofija. U domaćem Prvenstvu ekipe NS Starsa i Spartaka će nastupati zajednički u kategoriji U14, dok će u kategoriji do 12 godina igrati kao zasebne ekipe. Osim toga, u konkurenciji U12 nastupiće i ekipa novosadske Vojvodine.