MOL liga: U Brašovu prštalo na sve strane, poslednja trećina kobna za Beograd

Beogradski tim okončao je turneju po Rumuniji još jednim neizvesnim mečom, ali i novim porazom. Iako su vodili u Brašovu, a i posle preokreta domaćina imali inicijativu (odnos šuteva u prva dva perioda 29-19 za Beograd) puleni Kristera Dreberga nisu uspeli da sačuvaju koncentraciju i smirenost u vrlo nervoznom meču u kojem se ozbiljno zakuvalo krajem prvog perioda, da bi u naredna dva nastavka bila viđena po dva isključenja na obe strane. Ukupno 170 minuta kazni dobili su igrači dve ekipe, viđeno je mnogo otvorenih sukoba dva tima, a meč su u redovima Beograda ranije završili Dominik Crnogorac i Dimitrije Filipović, pa ostaje nada da pored 17. poraza u sezoni u narednim danima neće stići i dodatna reakcija disciplinske komisije lige, budući da ne bi valjalo da naš tim desetkovan uđe u seriju od četiri utakmice na domaćem ledu, a koja počinje u petak utakmicom protiv Debrecina.

Stvari su tekle vrlo dobro po najmlađi srpski hokejaški klub. Beograd je nekoliko kazni domaćina uspeo da kazni u 14. minutu, kada je David Arvaj realizovao "pauer plej" za vođstvo našeg tima. Uprkos inicijativi našeg tima (odnos šuteva 17-11), Korona je uspela da izjednači u 18. minutu kada je Rori Rolik poravnao rezultat, da bi samo sedam sekundi pre kraja prve trećine stigao nagoveštaj "obračuna" u nastavku. Oto Atila Biro i Uroš Bjelogrlić bili su najratoborniji u gužvi koja je nastala posle "kros-čekinga" prvopomenutog, što je bio tek uvod u ono što se dogodilo u nastavku. Beograđani su imali inicijativu i u drugom delu igre, ali prava napetost viđena je samo zbog duela igrača dva tima, ne i zbog golova. Polovinom utakmice strelac izjednačujućeg gola, kanadski internacionalac Rori Rolik i bek Beograđana Dominik Crnogorac morali su ranije na tuširanje posle razmene udaraca.

Nije bilo golova u drugih dvadeset minuta, ali je on viđen početkom poslednjeg perioda i to u mreži Beograda. Domaćin je na isteku 44. minuta poentirao golom Hube Ferenca Borsa, da bi nervoza u našem timu dodatno bila uvećana vezanim isključenjima koja su potom usledila. Jasno je da takav razvoj situacije na ledu nikako nije odgovarao našem timu, a sredinom poslednje deonice domaći tim je to iskoristio i udvostručio prednost pogotkom Arpada Mihalija u "pauer pleju". Nedugo posle toga usledio je novi obračun, ovog puta na "zaraćenim" stranama bili su Žolt Molnar i Dimitrije Filipović, koji su poslati u svlačionicu, a osim njih na klupu za kažnjene u trajanju od četiri minuta poslati su Čaba Nađ i Huba-Ferenc Bors na jednoj, odnosno Ivan Anić na drugoj, dok je čak šest minuta "hlađenja" dobio Nemanja Vučurević, pošto je osim preterane grubosti prethodno kažnjen i zbog "slešinga". Bez gotovo kompletne prve postave u završnici susreta beogradskim "oklopnicima" nije bilo lako da ozbiljnije ugroze "Vukove" u završnici susreta, a drugim golom Arpada Mihalija u novom "pauer pleju" u 57. minutu rešeno je pitanje pobednika. Krilo Korone potvrdilo je da je koban po naš tim, pošto je strelac bio i u prvom duelu dve ekipe u Beogradu kada je ekipa iz Brašova slavila rezultatom 5:1.

Naši hokejaši nagovestili su neizvesnu završnicu golom Nikole Kerezovića minut i 48 sekundi pre kraja susreta koji je iskorstio asistenciju Hjuga Turkota i savladao sjajnog Zoltana Lasla Tokea (ukupno 39 odbrana) za smanjenje rezultata na 4:2. Pokušao je Dreberg u poslednjem minutu da povlačenjem Alekseja Trifonova (33 odbrane) sa leda stvori svojim izabranicima šansu za gol u veštačkom "pauer pleju", ali je zauzvrat naš tim samo dobio još jedan pogodak u mreži, pošto je Tomas Klempa pogodio za potvrdu trećeg mesta liste strelaca (16 golova) i poentera lige (30 poena), te konačan rezultat – 5:2.

Beogradu sada predstoji povratak iz Rumunije i tri dana odmora uoči poslednjeg meča prve polovine sezone protiv Debrecina u ledenoj dorani "Pionir" (petak, 18 časova). Duel sa osmoplasiranom ekipom lige biće prvi od serije od četiri meča u devet dana koliko će u našoj najvećoj dvorani odigrati srpski hokejaši. Posle Debrecina, u Beograd dva dana kasnije stiže Fehervar, da bi vikenda posle toga u našu prestonicu došli Korona i Dunarea, dva poslednja protivnika na gostovanju u Rumuniji.

Sve rezultate i tabelu dosadašnjeg toka takmičenja u MOL ligi možete da pogledate OVDE.