MOL liga: Beograd ponovo bez rešenja za Debrecin

Beogradski hokejaši ni u drugom ovosezonskom pokušaju nisu pronašli rešenje za odbranu tvrde ekipe sa istoka Mađarske. Posle 6:0 u Debrecinu, "Belo-crveni" nisu primili gol ni posle 60 minuta igre u našoj prestonici, iako sastav Kristera Dreberga nije bio podređen rival, naročito u prva dva perioda. Ipak, iskusni gosti uspeli su da iskontrolišu utakmicu posle vođstva koje su stekli u ranoj fazi utakmice, da bi u poslednjoj deonici potpuno nadigrali domaći sastav i na kraju slavili ubedljiv trijumf kojim su pretekli na tabeli Fehervar, narednog rivala našeg kluba i pobegli sa poslednje pozicije koja vodi u plej-of. Tačno na polovini sezone Beograd se i dalje nalazi na poslednjem mestu na tabeli, pa će u nastavku takmičenja borba za plasman u doigravanje biti zaista veliki izazov.

Srpski tim je meč protiv mađarskog sastava igrao bez kapitena Dimitrija Filipovića, koji je na utakmici u Brašovu polomio kažiprst, te mu sledi period od najmanje dve nedelje oporavka. I pored toga, Beograd je solidno delovao u prvom periodu meča, ali je rani gol Alekseja Kosurova u petom minutu značajno uticao na dalji tok susreta. Posle tog pogotka igralo se veoma izjednačeno više od pola časa igre, iako je tokom drugog perioda na obe strane viđena po jedna "stopostotna" prilika, ali su najpre Atila Nemet u 33. na jednoj, odnosno Uglješa Novaković 37. minutu na drugoj strani, propustili sjajne prilike iz kontranapada i situacije "1 na 0" sa protivničkim golmanima. Ponovo nije dobro funkcionisala igra sa igračem više, pa čak ni sa dva, pošto su u dva navrata naši hokejaši imali situacije "5 na 3", ali gola nije bilo.

"Pauer plej" ponovo nije funkcionisaoFoto: SHLS

Kako je vreme odmicalo gosti su delovali sve sigurniji, a beogradski "oklopnici" nisu dovoljno ugrozili gol Davida Đeneša (ukupno 15 odbrana, uz "šat-aut"), uputivši u poslednjem periodu samo dva šuta ka mreži rivala. Na drugoj strani, uprkos vođstvu i nekolicini isključenja hokejaši Debrecina stvarali su prilike pred golom ponovo odličnog Alekseja Trifonova (26 odbrana), ali ni ruski čuvar mreže nije uspeo da osujeti akcije mađarskog tima u poslednjih deset minuta meča. Sredinom trećeg perioda najpre je Nemet udvostručio prednost posle odlične akcije Piskunova i Berte, da bi u 54. minutu Artem Bezrukov otklonio sve dileme oko pitanja pobednika. U samoj završnici, Aleksej Kosurov je potvrdio pobedu gostiju i izbio na prvo mesto liste strelaca mađarske ekipe u ovoj sezoni sa deset pogodaka.

Beogradskim hokejašima predstoji dan pauze tokom kojeg će pokušati da konsoliduju redove pred gostovanje Fehervar Titanoka (nedelja, 18 časova). Klub iz Sekešfehervara ostao je u relativno dobrom sećanju našoj ekipi, pošto je protiv ovog rivala Beograd izborio bod u gostima (poraz od 4:3 u produžetku) pre nepunih mesec dana, iako je domaćin u tom duelu imao veliku inicijativu tokom najvećeg dela utakmice (odnos udaraca 43-20). Duel u ledenoj dvorani "Pionir" biće prilika da se prekine serija od tri poraza i tako dâ nagoveštaj boljem nastavku sezone. Fehervar je u durgom meču današnjeg dana poražen pred svojim navijačima od ekipe UTE-a rezultatom 4:3, pobedu u rumunskom derbiju ostvarila je Dunarea u gostima protiv Čikserede (2:1), dok je u derbiju dana, ali i cele sezone, budimpeštanski MAC izborio važan trijumf na gostovanju šampionu Jegešmedveku posle penal serije rezultatom 3:2.

Sve rezultate i tabelu dosadašnjeg toka takmičenja u MOL ligi možete da pogledate OVDE.