Prvenstvo Srbije: Zvezda uzvratila udarac i revanširala se Partizanu

U još jednom izuzetno zanimljivom hokejaškom okršaju "večitih rivala“, crveno-beli "oklopnici“ revanširali su se prvaku Srbije za poraz koji im je naneo osam dana ranije (5:7). Mladi tim Nenada Milinkovića zasluženo je slavio u veoma neizvesnom i napetom duelu protiv znatno iskusnijeg crno-belog sastava, čime su već u uvodnom delu sezone najavili da će borba najvećih hokejaških rivala u našoj zemlji za što bolju poziciju pred plej-of biti neizvesna do samog kraja šampionata.

Zvezda je do pobede stigla u boljoj igri u drugoj polovini utakmice, iako je već u uvodnoj fazi imala prednost od 2:0 golovima Mihala Danijela i Evgenija Leonova posle samo tri minuta utakmice. Zvezdin junior iz Slovačke "otvorio" je meč već posle 150 sekundi igre, da bi već do isteka trećeg minuta utakmice na semaforu bilo 0:2, pošto je akvizicija "Crveno-belih" iz Belorusije Evgeni Leonov udvostručio prednost savladavši iznenađenog Milana Lukovića (ukupno 33 odbrane na meču).

Ipak, već do kraja prvog perioda rezultat je poravnat. Aktuelni šampion zaigrao je angažovanije posle drugog pogotka rivala, pa je u devetom mnutu Nenad Raković iskoristio "pauer plej" za nominalnog domaćina i smanjio rezultat. Do kraja prvog perioda igralo se veoma izjednačeno, a takav je bio i rezultat od 16. minuta kada je posle jedne solo akcije po levom krilu Marko Milovanović kontranapad okončao pogotkom i vratio potpunu neizvesnost u meč.

U prvih deset minuta druge trećine Partizan je imao izrazitu inicijativu. Zvezdini hokejaši, svesno ili ne, prepustili su pak rivalu, verovatno čuvajući snagu za završnicu susreta. Ipak, oni su ti koji su ponovo došli do vođstva. Igrao se 32. minut kada je Zvezda posle kontranapada svoje treće postave stigla do prednosti pogotkom 16-godišnjeg Vasilija Anđelkovića, koji je posle debitanstskog gola za seniorski tim u utakmici Državnog prvenstva Slovenije protiv Celja, upisao prvi gol i u domaćem šampionatu i to baš u "večitom derbiju". Pomalo iznenađujuće, s obzirom na rezultat, od tog momenta pa do kraja susreta „Crveno-beli“ bili su bolji i opasniji protivnik (ukupan broj udaraca na meču 37-21 u korist Zvezde), mnogo lakše noseći se sa napadima iskusnog tima Rašida Šemsedinovića nego što se to očekivalo, Jovan Feher bio je izuzetno siguran i raspoložen do kraja meča (ukupno 19 odbrana), dok su opasnim kontra-akcijama "gosti" ozbiljno pretili.

Za razliku od poslednje trećine prve utakmice, Zvezdini igrači nisu dozvolili pad koncentracije u poslednjem periodu, pa su do kraja uspešno čuvali prednost iskoristivši nervozu i nekolicinu isključenja „crno-belih“ hokejaša, da bi tačno stotinu sekundi pre kraja potvrdili pobedu u "pauer pleju" golom Vojina Dragovića, za vođstvo od 4:2 i nagoveštaj pobede nad najvećim rivalom. Nervoza među "crno-belima kulminirala je upravo u tom prekidu, Dragan Komazec isključen je do kraja utakmice zbog protesta, Partizan je u preostalom vremenskom periodu bio prinuđen da igra u "penalti kilu", pa je time i rešeno pitanje pobednika.