Prvenstvo Srbije: Partizan siguran protiv NS Starsa

„Crno-beli“ su potvrdili ulogu favorita i drugi put u sezoni savladali novosadski tim, posle 3:1 u „Srpskoj Atini“ pre 15 dana. Gosti su uspeli da pruže otpor samo u prvoj trećini, posle koje je rezultat bio izjednačen, ali su hokejaši aktuelnog šampiona u nastavku pojačali ritam i bez većih problema nadigrali Novosađane koji su u Beograd doputovali sa samo 11 igrača u sastavu.

Najzaslužniji za pobedu Partizana bio je Boban Čuković koji je zabeležio het-trik. Dva gola postigao je Nenad Raković, dok je po jedan gol i asistenciju upisao mladi Lazar Novaković. Golove za „Novosadske zvezde“ postigli su Ivio Kastel i Relja Radosavljević (oba na asistencije Siniše Pajića).

I pored te činjenice da je igrao sa samo dve postave, NS Stars je pružio solidnu partiju u ledenoj dvorani "Pionir". Gosti su posle vodećeg gola Bobana Čukovića u šestom minutu uspeli da uzvrate i deset minuta kasnije poravnaju golom Ivia Kastela. Ipak, u središnjem delu drugog perioda Beograđani su sa tri vezana gola rešili pitanje pobednika. Najpre je Lazar Novaković doneo novo vođstvo Partizanu u 27. minutu, šest minuta kasnije Nenad Raković je udvostručio prednost domaćina, da bi svojim drugim golom Boban Čuković doneo "Crno-belima" sigurnih 4:1 u 36. minutu.

Gosti iz Novog Sada nisu se predavali i samo minut kasnije uspeli su da smanje prednost rivala, ali to je bilo sve konkretno što su učinili. U 47. minutu Boban Čuković je dobru partiju krunisao het-trikom, da bi osam minuta i 20 sekundi pre kraja Nenad Raković prelepim golom stavio tačku na ovaj meč, pošto je lepom fintom izbacio golmana Fedora Aranickog (21 odbrana) i pogodio praznu mrežu za konačnih 6:2. Zanimljivo je da je njegov kolega iz protivničkog tabora Milan Luković imao nešto više posla od rivala (NS Stars je uputio 30 šuteva naspram Partizanovih 27), ali je Luković "skinuo" čak 28 udaraca.