MOL liga: Slabo izdanje Beograda, MAC ubedljiv u "Pioniru"

Nisu beogradski hokejaši ličili na sebe u utakmici protiv Mađarskog atletskog kluba. Pogotovo ne na ekipu koja je u protekle tri nedelje savladala četiri od pet rivala s kojima se u tom periodu sastala. Iako početak i rani gol Danijela Despotovića nije nagoveštavao takav epilog, igra u nastavku je vrlo brzo srušila nadu u povoljan rezultat na kraju meča. Iako i rezultat prve trećine (1:3) govori drugačije, naš tim je samo u njemu bio ravnopravan rival "Medvedima". Gosti su u nastavku zaigrali mnogo bolje, pa ni samo jedan primljen gol u drugom periodu i relativno aktivan rezultat pred poslednjih 20 minuta nisu ulivali previše vere u povratak. MAC je do kraja još tri puta matirao našu odbranu i slavio ubedljiv, uverljiv i nadasve zaslužen trijumf za važna tri boda koja ih ostavljaju u trci za najviši plasman, dok našim momcima ostaje grčevita borba za doigravanje u preostalih 14 mečeva.

Prva prilika da u tom nastojanju poprave poziciju biće već u nedelju od 18 časova kada u "Pionir" dolazi Debrecin, šestoplasirana ekipa regionalnog takmičenja koja je večeras poražena od šampiona Jegešmedveka rezultatom 8:6. To je treći poraz mađarskog tima u poslednja četiri meča, a li ne treba zaboraviti činjenicu da je to jedini tim čijoj odbrani Beograd ove sezone nije dao nijedan gol u dva odigrana susreta (u Debrecinu je bilo 6:0, u Beogradu 4:0 za Mađare), pa tim Kristera Dreberga sigurno i u nedelju očekuje izuzetno težak posao.

Beograd je poveo golom Danijela Despotovića koji je odlično reagovao posle jedne greške u odbrani gostiju i savladao Bencea Bališa (ukupno 24 odbrane). Radost domaće publike trajala je do sredine prvog perioda kada kola kreću nizbrdo. Neshvatljiv pad u igri počeo je, paradoksalno, "pauer plejom" našeg tima koji je u samo 25 sekundi dozvolio gostima da dva puta savladaju Alekseja Trifonova (35 odbrana). Dve gotovo identične kontre rezultirale su pogocima Zoltana i Čabe Kovača, da bi pet minuta kasnije i Aron Končej pogodio za 3:1 na kraju prvog perioda.

Naravno, daleko od toga da je sve bilo rešeno. Beograđani su krenuli angažovano u nastavku, ali je gol Jona Borasa u 28. minutu čini se srušio svaku nadu u rezultatski povratak. Rezultatom 1:4 otišlo se na poslednji odmor, a po povratku na led videlo se da je i trener srpskog tima Krister Dreberg rešio da radikalnim promenama u postavi ili pokuša da iznenadi goste ili, u suprotnom, odmori glavne adute za važan meč sa Debrecinom u nedelju. Šansu su u poslednjih dvadeset minuta više dobili mlađi igrači, a znatno više vremena na ledu dobila je treća postava, dok je Nikola Kerezović zaigrao u prvoj navali. Ispostavilo se da je to bio dobar potez, jer je upravo on posle jedne polukontre na isteku 46. minuta iskoristio asistenciju Samira Salijija i postigao drugi gol za Beograd, dva minuta pošto je Rajan Riuka povisio na 5:2. Još dva gola gostiju u desetak sekundi na isteku 53. i startu 54. minuta samo su kompletirali zaslužen trijumf MAC-a – 2:7.

Mesta za očajanje ipak nema, jer je MAC i pre ovog susreta važio za izrazitog favorita. Pozitivna stvar je činjenica da naš tim može mnogo bolje od ovog nastupa, što je dokazao više puta u poslednje vreme, tako da srpski ljubitelji hokeja imaju razloga da u nedelju od 18 časova protiv Debrecina ponovo dođu u ledenu dvoranu "Pionir" i pomognu Beogradu u borbi za plej-of. Podršku su dosadašnjim partijama svaako zaslužili!

Sve rezultate i tabelu dosadašnjeg toka takmičenja u MOL ligi možete da pogledate OVDE.