MOL liga: Debrecin treći put bolji od Beograda, plej-of daleko

Nažalost, beogradski hokejaši nisu uspeli da se na pravi način oporave od poraza od MAC-a, pa su i drugi put u tri dana led "Pionira" napustili pognute glave. Treći put u sezoni mađarski Debrecin bio je bolji od hokejaša Beograda, ovog puta rezultatom 7:3. U igri srpskog tima jasno se video izostanak Pavla Podunavca i Samira Salijija koji su zaradili povrede u duelu sa "Medvedima" u petak. Početak utakmice nije nagoveštavao ništa nalik ubedljivom porazu, budući da su se u prvom periodu naši hokejaši odično branili. Sredinom prvog perioda Dimitrije Filipović iznenadio je golmana gostiju Davida Đeneša (ukupno 19 odbrana na meču) i tako postigne prvi gol za Beograd u duelima sa ovim rivalom posle 130 i po minuta igre u tri međusobna susreta ove sezone. Sve je išlo na ruku ekipi Kristera Dreberga, odbrana je delovala prilično sigurno, ali je nastavak doneo neviđen pad u igri.

U drugih 20 minuta kao da su dve potpuno drugačije ekipe izašle na led. Mađari su zaigrali mnogo angažovanije i već u prvih pet minuta druge trećine stigli do ubedljive prednosti. Najpre je Sergej Piskurov poravnao rezultat, da bi potom Aleksej Kosurov i Norbert Hari doneli rivalu velikih 3:1. Nadu u preokret našeg tima golom je probudio Petar Novaković posle jedne polukontre Andreja Cvika, ali je ta nada trajala veoma kratko. Samo minut i po kasnije gosti su ponovo stigli do prednosti od tri, a zatim i četiri gola. Naši hokejaši nikako nisu imali rešenja za drugu postavu Debrecina koja je bila izuzetno raspoložena, pa je pomenutim golovima Piskurova i Kosurova u drugom periodu dodali još dva pogotka, zahvaljujući beku Arnoldu Vargi koji je golovima u 31. i 33. minutu praktično rešio nedoumice oko imena pobednika.

Hokejaši Beograda pokušali su da se na startu poslednjih 20 minuta vrate u igru, ali gola nije bilo sve 52. minuta, kada je Hjugo Turkot po ko zna koji put ove sezone pokazao izuzetne atletske sposobnosti i golom krunisao dobru akciju Marka Brkušanina i Nemanje Vučurevića, za svoj 24. gol u sezoni. Ipak, i ta druga nada našeg tima kratko je trajala, jer je tri i po minuta kasnije Norbert Hari svojim drugim golom razrešio sve dileme, a Atila Nemet zaključio listu strelaca u 58. minutu – 3:7.

Još jedan ubedljiv poraz srpskog tima značajno je umanjio šanse za plasman u plej-of. Poslednja pozicija koja vodi u doigravanje je i dalje 13 bodova daleko, a jučerašnja pobeda Čikserede nad Ferecvaroši (3:2) vratila je beogradske "oklopnike" na poslednje msesto na tabeli. Beograd u završnici sezone očekuje nimalo lak raspored, a prvi sledeći test očekuje ga u petak na gostovanju šampionu Jegešmedveku, dok dan kasnije u Sekešfehervaru naš tim ide na noge domaćim "Titanima". Inače, meč sa Debrecinom bio je poslednji srpskog kluba pred svojim navijačima u ovoj kalendarskoj godini, a prvi naredni susret beogradske publike sa svojim hokejašima očekuje nas 8. januara protiv Ferencvaroši.

Sve rezultate i tabelu dosadašnjeg toka takmičenja u MOL ligi možete da pogledate OVDE.