Vitez na korak od podviga, šampion ipak slavio

Aktuelni šampion se dugo mučio protiv silno motivisanih „vitezova“ koji su prednost Partizana od 2:0 posle prvog perioda, sa tri pogotka potpuno preokrenuli u nastavku. Do polovine poslednje trećine Vitez je još jednom imao prednost od jednog gola (4:3), ali su „crno-beli“ u završnici stilgli do potpunog preokreta i, na kraju, rezultatski ubedljive pobede.

Najzaslužniji za takav epilog bio je bek Partizana Marko Brkušanin koji je u periodu od 42. do 52. minuta zabeležio „het-trik“, dva puta vratio svoj tim posle rezultatskog zaostatka, te na kraju i do vođstva od 5:4 koje je u poslednjih šest minuta sa dva pogotka potvrdio Marko Kovačević. Kapiten Partizana u odsustvu Marka Milovanovića odigrao je nešto slabiju partiju u odnosu na poslednje mečeve, ali je u momentima kada se rezultat lomio ipak opravdao titulu najboljeg poentera (37 poena) i strelca lige (25 golova).

U ekipi Partizana pogotke su još postigli Stefan Deckovski i Filip Trimčević koji su se u listu strelaca upisali lepim golovima u prvom periodu.

Hokejaši Viteza odigrali su meč na izuzetno visokom nivou, pokazavši da im je veoma stalo do pobede u ovom susretu, u kojem su bili najbliži pobedi od svih šest do sada odigranih prvenstvenih duela protiv „crno-belih“, ali će na prvi trijumf, uprkos velikom trudu i volji, morati da sačekaju makar još neko vreme.

Iako su demonstrirali odličnu timsku igru u kojoj niko nije previše „iskočio“, makar po statističkom učinku boljim od ostalih mogu se smatrati strelci Bogdan i Bojan Janković (uz po jednu asistenciju), Marko Prokić i Ivan Bogdanović.

Devetim trijumfom u šampionatu Partizan se učvrstio na prvom mestu na tabeli sa 27 bodova, šest više od Beostara, osam od Tise Volan (uz meč manje) i čak 14 u odnosu na četvrtoplasirani Vitez, koji ima dva manje odigrana susreta od lidera i tri od segedinske ekipe.