Pobeda Beostara u derbiju

U jednom od derbi mečeva šampionata novobeogradski „pingvini“ su u završnici nadigrali aktuelne vicešampione i stigli do vredne pobede u trci za najviši plasman u ovoj sezoni.

Golove za pobednički tim postigli su Mićo Dragutinović (uz dve asistencije), Kris Guld, Boris Danon, Uroš Stojanović i Nikola Glavonjić, dok su u ekipi Viteza strelci bili Igor Trifunović i Bojan Janković.

U veoma izjednačenoj utakmici igranoj na klizalištu „Pingvin“ Vitez je poveo golom Trifunovića početkom drugog perioda. Beostar je u tim mometima bio bez ozbiljnijih rešenja u napadu, da bi u jeku napada „vitezova“ za uvećanje vođstva u završnici tog dela igre, posle nekoliko vezanih isključenja igrača Viteza, stigao do preokreta.

Najzaslužniji za takav razvoj situacije bio je Dragutinović koji je najpre doneo izjednačenje svom timu u dvostrukom „pauer pleju“, da bi samo pedesetak sekundi kasnije asistirao Guldu koji koristi i drugog igrača više i svom timu donosi potpuni rezultatski preokret. Ipak, u završnici trećine Bojan Janković koristi odličnu asistenciju Trifunovića i na lep način završava sjajan kontranapad za novo izjednačenje (2:2).

U poslednjem periodu igre Danon koristi novu „pauer plej“ situaciju i donosi Beostaru novo vođstvo u 48. minutu, posle još jednog dodavanja Dragutinovića. Beostar pitanje pobednika praktično rešava u 51. minutu kada je Uroš Stojanović zatresao mrežu uz asistenciju rekonvalescenta Nikole Glavonjića.

Rezultatski sjajan završni period za Beostar kompletirao je upravo Glavonjić koji se u 56. minutu i sâm upisao u strelce, iskoristivši i četvrti put igrača više za svoj tim, za savršen „pauer plej“ učinak Beostara na ovom meču (4/4).

Gol Beostara sjajno je čuvao Arsenije Ranković i sa ukupno 36 odbrana bio verovatno ključna figura utakmice u kojoj je njegov tim, uprkos sastavu desetkovanom brojnim povredama i bolestima, zabeležio i drugu pobedu nad Vitezom ove sezone, pošto je u meču igranom pre mesec dana slavio rezultatom 4:3 posle boljeg izvođenja penala. Sa druge strane, Vitez je posle serije dobrih rezultata zabeležio dva poraza u derbi susretima sa Partizanom i Beostarom, iako je u oba susreta lako moglo biti i drugačije.

Ovom pobedom Beostar se učvrstio na drugom mestu na tabeli sa pet bodova više u odnosu na trećeplasiranu Tisu Volan, ali je i prišao lideru Partizanu na samo tri boda zaostatka, istina, uz jedan više odigran meč. Vitez je petim ovosezonskim porazom ostao na četvrtoj poziciji sa 13 bodova, šest manje uz dva meča manje na segedinsku Tisu Volan.