Prvenstvo Srbije: Sedam golova NS Starsa u poslednjih 14 minuta za istorijski trijumf nad Partizanom

Treći ovosezonski meč NS Starsa i Partizana omogućio je novosadskoj publici da vidi čak 15 golova, ali i ishod kojem se malo ko mogao nadati u uvodnom delu sezone. Novosađani su odigrali izuzetno raspoloženo, naročito u završnih četvrt sata igre i sa sedam vezanih golova egal rezultat od 4:4 pretvorili u prvu pobedu u klupskoj istoriji nad aktuelnim šampionom Srbije i drugim vezanim u šampionatu (prethodno su ubedljivo savladali i gradskog rivala Vojvodinu 10:5). "Novosadske zvezde" su prvi put od kada su 2012. godine zaigrale u seniorskom Prvenstvu Srbije uspele da savladaju klub iz Humske, koji je i na ovom meču nastupio sa mahom juniorskim sastavom. To međutim nimalo ne umanjuje uspeh novosadskog kluba, naprotiv. NS Stars je kapitalizovao nadmoć koju je imao tokom najvećeg dela utakmice (odnos šuteva na gol 45-24 u korist domaćina) i potpuno zasluženo slavio važan trijumf kojim teoretski ulazi čak i u borbu za plej-of, iako su mu do kraja ligaškog dela takmičenja ostale samo tri utakmice, od čega dve protiv lidera Crvene zvezde, a jedan protiv Partizana od kojeg sada imaju šest bodova manje na tabeli.

Najzaslužniji za trijumf domaće ekipe ponovo je bio trio Pajić – Radosavljević – Akimov. Mladi Siniša Pajić upisao je het-trik na ovom susretu, sva tri u poslednjih osam minuta kojim je praktično dotukao grogiranog rivala i zahvaljujući njima stigao do trećeg mesta liste strelaca sa sedam pogodaka u sezoni. Osim toga, sa dve asistencije na ovom susretu, Pajić se izjednačio na drugom mestu najboljih asistenata lige sa Aleksandrom Zubrickim (imaju po 11 asistencija). Treće mesto liste strelaca Pajić posle ove utakmice deli sa saigračem Reljom Radosavljevićem, koji je postigao tri pogotka na ovom susretu, uz jedno dodavanje za gol. Još jednom je izvanredan bio ruski internacionalac Svjatoslav Akimov koji je na ovom meču upisao sedam poena, pošto je uz dva postignuta gola imao čak pet asistencija. Golove na ovom meču za domaćina su u uvodnom delu meča postigli i Dejan Pajić i Ivio Kastel, dok je već pomenutu seriju pogodaka u završnici susreta, u 47. minutu započeo Igor Mirković.

Tim golom NS Stars je prekinuo egal rezultat koji je gostima iz Beograda sa dva vezana gola u devedesetak sekundi sredinom poslednjeg perioda doneo Đorđije Terzić, iskoristivši asistencije Novakovića kod trećeg, i Nikolića kod četvrtog gola Partizana. Nemanja Nikolić je prethodno doneo "Crno-belima" prvo izjednačenje na meču (1:1) u 25. minutu, da bi dva minuta kasnije Nenad Raković bio strelac za 2:2.

Na golu domaćina nekadašnji reprezentativac Fedor Aranicki nije imao previše posla (ukupno 20 odbrana), posebno u završna dva perioda u kojima je, istini za volju, primio po dva gola, ali tokom kojih su Partizanovi hokejaši uputili tek po šest udaraca na gol. S druge strane, na "vetrometini" je bio mladi Lazar Ožegović koji se suočio sa čak 45 šuteva na gol, od kojih je "skinuo" 34 šuta.

Prvenstvo Srbije nastavlja se već danas kada se, takođe u ledenoj dvorani "Spens", treći put ove sezone sastaju i Vojvodina i Crvena zvezda. Meč počinje u 20.15 časova.